Антитерористична перевірка в Криму навідалася до громадського журналіста Айдера Кадирова

Дата: 08 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

На станцію технічного обслуговування, де працює громадський журналіст “Кримської солідарності” Айдер Кадиров, навідалася антитерористична перевірка. 

Про це журналіст розповів виданню ZMINA та громадському об’єднанню “Кримська солідарність“. 

 

Силовики повідомили йому, що отримали скаргу про нелегальність роботи СТО, тому вони, зокрема оперуповноважений карного розшуку Согвенков Іван Геннадійович, збираються перевірити цю скаргу. 

Як відомо, журналіст знімав затримання 58 кримських татар на бульварі Франка в Сімферополі, які прийшли довідатися під будівлю ФСБ про місце перебування раніше затриманих Нарімана Джеляла, Асана Ахтемова, Азіза Ахтемова, Шевкета Усеїнова та Ельдара Одаманова.

Айдер Кадиров також повідомив, що вранці 8 вересня до нього прийшли “поліцейські”. Вони хотіли, щоб він приїхав на “розмову” з начальником “поліції”. 

За його словами, російські силовики спочатку без повістки просили його на п’ять хвилин проїхати з ними. Утім, він відмовився, посилаючись на ст. 51 Конституції РФ.

“Після цього другий “поліцейський”, який сидів у машині, відкрив блокнот та почав дописувати щось. У нього була готова повістка на моє ім’я. Він почав записувати на ній дату, число і вручив мені її. Я в ній розписався. У повістці було зазначено, що об 11:06 я повинен з’явиться в поліцію, а час підписання документа був 10:10″, – повідомив журналіст. 

Адвокатка Ліля Гемеджи пояснила, що російські силовики не мають права викликати в такий строк, якщо “поліція” хоче опитати його як свідка. Кадиров проігнорував повістку. 

Коли “поліцейські” приїхали до нього додому вдруге, вони зателефонували йому з питанням, чому він не прийшов до них. 

“Я їм пояснив, що проконсультувався з адвокатом, яка повідомила, що вони дали мало часу для того, щоб вона приїхала до мене і могла мене проконсультувати. Саму повістку виписано нерозумно, просто так їхати й розмовляти я не збираюся”, – розповів він. Айдер Кадиров попросив виписати нову належну повістку завчасно із зазначенням мети опитування та статусу.

Журналіст назвав дії “поліцейських” тиском на нього як на кримського татарина та журналіста інтернет-видання “Грані.Ру”. 

Нагадаємо, після проведення саміту Кримської платформи в Києві в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим розпочалася нова хвиля переслідувань кримських татар. 

Кримська солідарність нагадала телефон гарячої лінії: +7 (978) 134-17-94. За цим номером громадяни можуть отримати термінову юридичну консультацію або записатися на прийом до фахівців у Сімферополі. За цим номером діє також WhatsApp, Viber, Signal.

Як відомо, у ніч проти 4 вересня російські силовики провели обшук у Нарімана Джеляла, кримськотатарського політика, викладача, політолога і журналіста, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу. 

Також 3 та 4 вересня в Криму співробітники ФСБ обшукали помешкання та затримали чотирьох кримських татар: Асана Ахтемова, Азіза Ахтемова, Шевкета Усеїнова та Ельдара Одаманова. Усіх затриманих окупаційна влада пов’язує з нібито диверсією на газопроводі біля села Перевальне під Сімферополем. Наразі невідомо, чи дійсно було взагалі пошкодження газопроводу. 

“Кримська солідарність” повідомляє, що станом на 12-ту годину 8 вересня російські силовики проводять обшук у помешканні Асана Ахтемова в Левадках, де він жив. Наразі в будинку нікого з членів родини немає. 

 

7 вересня ФСБ оприлюднила заяву, у якій звинуватила затриманих у диверсії на замовлення Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України та Меджлісу. Російські ЗМІ також поширили відео ФСБ з нібито “зізнаннями” заарештованих у Сімферополі 6 вересня кримчан Азіза й Асана Ахтемових. ГУР Міноборони України відкинуло обвинувачення ФСБ щодо нібито причетності відомства до пошкодження газопроводу в Перевальному.

Віталій Власов інкримінує Наріману Джелялу порушення ч. 1 ст. 281 КК РФ “Диверсія”. Він відкидає обвинувачення ФСБ. Усім затриманим загрожує позбавлення волі від 12 до 15 років. Відомо, що слідство не допустило спочатку до справи найнятих рідними адвокатів, призначивши натомість державних. 

“Кримська солідарність” повідомляє, що Наріману Джелялу вдалося коротко поспілкуватись із Асаном Ахтемовим у будівлі ФСБ. На питання Джеляла, чи його били, Ахтемов ствердно кивнув головою. 

Президент України Володимир Зеленський та лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров пов’язують нові затримання кримських татар у Криму з успішно проведеним самітом Кримської платформи 23 серпня. 

Сполучені Штати рішуче засудили затримання 4 вересня заступника голови кримськотатарського Меджлісу Нарімана Джеляла та щонайменше 45 кримських татар російською окупаційною владою в Криму. США, Канада, Чехія та Представництво Європейського Союзу в Україні закликали російську окупаційну владу негайно звільнити їх.

Фото: Кримська солідарність

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter