Зниклими безвісти на тимчасово окупованих територіях вважаються 258 людей – Омбудсман

Дата: 24 Липня 2021
A+ A- Підписатися

На тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей зниклими безвісти вважаються 258 осіб, у тому числі 67 військовослужбовців та резервістів.

Про це під час зустрічі з гендиректором Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти Кетрін Бомбергер розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму телеграм-каналі.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова

На зустрічі сторони обмінялися досвідом та обговорили спільні дії з пошуку та ідентифікації осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, захисту прав їхніх родичів та надання сприяння з розробки відповідних законодавчих актів у цій сфері.

“Унаслідок збройної агресії РФ на тимчасово окупованих територіях окремих районів Донецької та Луганської областей 258 осіб, у тому числі 67 військовослужбовців, резервістів, вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Робота щодо їх пошуку має здійснюватися у рамках Тристоронньої контактної групи, відповідно до Мінських домовленостей, втім процес наразі заблокований російською стороною“, – зазначила Денісова.

Крім того, Омбудсманка звернула увагу на проблеми в пошуку зниклих безвісти за особливих обставин у тимчасово окупованому Криму та місті Севастополі.

З 2014-го року Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини в Україні задокументовані 43 випадки насильницьких зникнень на території незаконно окупованого півострова. Ми маємо дані стосовно 11-ти таких людей“, –  наголосила Денісова.

Уповноважена ВР з прав людини привітала підписання Меморандуму між Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти та постійною Комісією з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин при Кабінеті Міністрів України, до якої входять два представники Омбудсмана.

Вона висловила сподівання на плідну співпрацю, яка сприятиме спільній меті – пошуку та ідентифікації зниклих безвісти, захисту прав їхніх родичів, а також вдосконаленню законодавчого забезпечення цього питання.

Як повідомлялося раніше, за даними Омбудсмана, на території ОРДЛО бойовики досі утримують 251 українця. Через те що монітори та правозахисники не мають доступу до місць несвободи на окупованих територіях, інформацію про життя в’язнів там складно оцінити. Однак наявні повідомлення вказують на те, що живуть вони в нелюдських умовах. 

Фотографія обкладинки: з відкритих джерел

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter