Журналіст Бойко та адвокатка Монтян кажуть, що їх не випустили з України на вимогу СБУ

Дата: 13 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

Українські прикордонники затримали київську адвокатку Тетяну Монтян та журналіста Володимир Бойко на кордоні з Польщею на Львівщини. Вони так і не змогли виїхати з України через те, що потрапили у базу сайту “Миротворець”.

Про це повідомила сама адвокатка на своїй сторінці у мережі Facebook.

“Прикордонники забрали в мене закордонний паспорт і не віддають, посилаючись на те, що СБУ внесла мене в якусь базу”, – пише Тетяна Монтян.

“Сьогодні (12 серпня) я сподівався потрапити до Чехії, де завтра в мене починаються спортивні збори. Їхав на автомобілі. У прикордонному переході “Грушів” пройшов паспортно-митні формальності і в’їхав на територію Польщі, став у чергу. Як тут до мене підійшов український прикордонник і попросив мій паспорт. Після чого мені було оголошено, що я затриманий (фактично вже на території Польщі!) на прохання Служби безпеки України. Ніяких претензій до мене прикордонники не мають, тому скласти протокол затримання не можуть, пояснити причину вилучення паспорта не здатні – кажуть, що подзвонили з СБУ й усно, без будь-яких законних підстав, попросили не випускати мене з України”, – розповідає на своїй сторінці у мережі Facebook Володимир Бойко.

Він стверджує, що затримання відбулось за дзвінком радника МВС та народного депутата Антона Геращенка.

За словами Монтян, згодом українські прикордонники повідомили, що підставою для затримання стало ненадання свого транспортного засобу для огляду. Також відбувся обшук його авто.

Як пише Монтян, журналістові погрожували наручниками і фізичним впливом. Вона також додала, що єдина претензія до неї – це перебування в авто Володимира Бойка.

Близько четвертої ранку прикордонники повернули паспорти без будь-яких штампів.

“Срана гебня підставила погранців – СБУ заявило, що до нас з Бойком не має претензій. Тепер погранці дружно вмовляють нас з Бойком взяти наші паспорти та їхати, куди їхали… Але ми вже їхати нікуди не хочемо і вимагаємо прокурора та представника СБУ”, – написала Монтян близько півночі.

На Володимира Бойка склали за ч. 1 ст. 18510 КУпАП.

“Врешті-решт о 3:55, через сім годин після мого затримання мені повернули паспорт і випровадили з території прикордонного переходу в сторону Львова, порекомендувавши всі питання ставити Службі безпеки України та Антону Геращенку. При цьому на прохання СБУ стосовно мене був складений адмінпротокол про невиконання мною якихось “законних” вимог військовослужбовця Держприкордонслужб, де в якості свідка мого адмінправопорушення зазначена адвокат Тетяна Монтян”, – додав Володимир Бойко.

“Зараз ідемо в прокуратуру Львівської області, писати заяви про злочин відносно усіх і цієї бидлятини”, – повідомила після цього Монтян.

Колишній народний депутат та телеведучий Олександр Доній вважає подію на Львівщині черговим доказом утисків свобода слова в Україні режимом Петра Порошенка.

“Так, Бойко часто і жорстко критикує владу. Дуже жорстко. Так жорстко, як мало собі хто дозволяє. Так жорстко він критикував Януковича та його камарілью. Критикував будь-яку владу і всіх, хто на його думку був цієї критики вартий”, – пише Олександр Доній на своїй сторінці у мережі Facebook.

Уродженець Донецька, журналіст Володимир Бойко спеціалізується на кримінальній тематиці. Він критично ставиться, зокрема, до керівництва міністерства внутрішніх справ, депутатів фракції “Народний фронт” тощо. Нещодавно він оприлюднив подробиці діянь керівництва батальйону Торнадо.

Політична діячка, адвокат Тетяна Монтян противниця Майдану та війни на Донбасі. У 2014 році вона відвідала окуповані Донецьк та Луганськ, де провела публічні зустрічі з терористами незаконних збройних формувань Донеччини та Луганщини. Сайт “Миротворець” називає Тетяну Монтян “поплічницею бойовиків”. Також вона в суді захищала журналіста Руслану Коцабу, якого правоохоронці звинувачували в державній зраді, шпигунстві, перешкоджанні ЗСУ в період мобілізації. Руслана Коцабу згодом виправдала апеляційна інстанція.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: