Загибель людей біля укриття в Києві: директор департаменту муніціпальної безпеки отримав ще одну підозру
Директору департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку в межах справи про загибель людей біля закритого укриття в Деснянському районі Києва повідомили про ще одну підозру — у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах.
Про це 22 червня повідомила Київська міська прокуратура.
За даними слідчих, Ткачук 11 листопада 2022 року уклав з компанією договір на закупку мініелектростанцій на загальну суму понад 28,6 мільйона гривень для пунктів обігріву. Однак 9 листопада уряд звільнив товари цієї категорії від сплати податку на додану вартість та ввізного мита.
Попри це департамент 21 листопада переказав компанії 28,6 мільйона гривень, зокрема податок на додану вартість. Це завдало департаменту збитків на 1,8 мільйона гривень. Факт розтрати бюджетних коштів підтвердила Державна аудиторська служба, йдеться в повідомленні.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що 21 червня Голосіївський райсуд Києва відправив Ткачука під цілодобовий домашній арешт на два місяці. Його підозрюють у службовій недбалості через загибель людей біля зачиненого укриття в Деснянському районі.
За версією слідства, Ткачук не забезпечив роботи доступних укриттів, що призвело до загибелі трьох людей унаслідок повітряної атаки Росії.
Сам посадовець вважає підозру необґрунтованою, його адвокати заявили, що подаватимуть апеляцію.
Нагадаємо, що внаслідок атаки російських військових у ніч на 1 червня в Києві загинуло троє людей, серед яких дитина, а ще 14 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Чоловік однієї із загиблих розповів, що людям, які вночі прийшли до укриття, там не відчинили. Уламки, за словами очевидців, упали за 10 хвилин після оголошення повітряної тривоги.
Згодом у межах відкритого провадження через зачинене укриття під час російської атаки на Київ правоохоронці затримали трьох посадовців райдержадміністрації та охоронця медзакладу. Йдеться про першого заступника Деснянської РДА, директора медзакладу та його заступника.
Їм закидають службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки, а охоронцю – залишення в небезпеці, що призвело до смерті. Раніше в медіа щодо останнього повідомляли, що він міг бути напідпитку під час атаки, втім ці дані спростувала експертиза.
За даними “Суспільного”, після трагедії місцева влада ініціювала перевірку укриттів у столиці. З усіх 4 455 укриттів лише 3041 об’єкт виявився придатним для використання. Решта непридатні чи обмежено придатні.
Також столична влада пообіцяла примусово відчиняти укриття приватної форми власності, якщо їхні власники в момент повітряної тривоги чи обстрілу самостійно не забезпечать доступ до споруд для населення. Таких у місті налічується близько 1 100.