За рік у світі вбили понад три сотні транслюдей
У 2019 році у світі вбили 331 трансґендерну людину.
Такі дані оприлюднила європейська трансґендерна організація TGEU.
Свій звіт правозахисники оприлюднили 20 листопада, у День пам’яті трансґендерних людей, які загинули через насильство. За їхніми даними, більшу кількість жертв становили працівники секс-індустрії, в якій доводиться працювати трансґендерним людям через дискримінацію та неможливість влаштуватися на іншу роботу.
За словами директорки міжнародної правозахисної організації “Amnesty International в Україні” Оксани Покальчук, яка звернула увагу на звіт, зафіксовані дослідниками цифри не є повними.
“Цей показник не включає незафіксовані вбивства, про які не повідомляли в поліцію, які не задокументували правозахисники. А таких, на жаль, більшість. Трансґендерні люди та їхні рідні рідко звертаються за допомогою”, – розповіла вона.
https://www.facebook.com/oksana.pokalchuk/photos/a.843900909140997/1202265226637895/?type=3&theater
Як відомо, День пам’яті трансґендерних людей, які загинули через насильство, започаткували в 1999 році друзі вбитої за рік до цього трансґендерної музикантки зі США Ріти Хестер. Згодом пам’ять убитих трансґендерів почали вшановувати в різних куточках світу.
Нагадаємо, що цього року Всесвітня організація охорони здоров’я вилучила трансґендерність із переліку психічних розладів у Міжнародній класифікації хвороб, але досі транслюди продовжують стикатися з дискримінацією у всьому світі. Однак деякі з них на власному прикладі показують, що боротися зі стереотипами щодо трансґендерів можливо.
Так, наприклад, нещодавно мешканці 4-тисячного італійського міста Тромелло, яке розташоване в північноіталійській області Ломбардія, обрали своїм мером 40-річного трансґендерного чоловіка Джанмарко Негрі. Він був відомий своєю активною позицією щодо захисту прав ЛГБТ-людей задовго до виборів, але під час перегонів не боявся розповідати виборцям про труднощі, з якими зіткнувся на шляху до прийняття себе.
У США трансґендерка Крістін Холлквіст торік стала офіційним кандидатом на пост губернатора штату Вермонт від Демократичної партії. За свої 62 роки жінка встигла стати батьком трьох дітей та побудувати успішну кар’єру, а у 2016 році вирішила зробити публічний камінг-аут та почала вживати гормональну терапію.
Боротися зі стереотипами доводиться і в спорті. Про свою історію наприкінці минулого року розповів трансґендерний боксер Пет Манюель, який уперше в історії здобув перемогу в професійному боксерському матчі. Виявилося, що протягом двох років від поєдинків з ним через упередження щодо трансґендерів відмовлялися десятки чоловіків.