ПАРЄ вчергове закликала притягнути до відповідальності Росію за війну проти України

Дата: 10 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Ради Європи вчергове закликала створити Спеціальний трибунал для розгляду російських злочинів агресії проти України та Комісію з розгляду претензій, а також наголосила, що будь-які мирні перемовини у війні не мають призводити до безкарності. 

Про це йдеться у резолюції, підтриманій ПАРЄ. 

Ілюстраційне зображення. Фото: ПАРЄ

У асамблеї привітали завершення юридичних текстів для створення Спеціального трибуналу для злочину агресії. Запропонована модель “має особливості, які роблять її достатньо міжнародною”, кажуть там. 

Також привітали початок офіційних переговорів у Гаазі щодо створення Комісії з міжнародних претензій. Висловились в асамблеї й щодо мирних перемовин. Там вважають, що процес досягнення політичної єдності у питанні України “має рухатися вперед незалежно від еволюції мирних переговорів”.  

Ухвалену резолюцію прокоментувала заступниця керівника Офісу президента України Ірина Мудра. На її думку, “у сучасній війні поняття “перемога” все більше переходить із воєнної площини в когнітивну”, тож підтримку документа асамблеєю назвала “важливою перемогою”

“Якщо ми хочемо зберегти силу права, а не право сили — ми зобов’язані добиватися перемоги справедливості”, – додала вона. 

Раніше комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті закликав не вилучати правозахисні питання з порядку денного мирних переговорів. 

Нагадаємо, що під час нещодавнього вшанування роковин Голодомору ПАРЄ закликала не допустити нового геноциду українців з боку Росії. 

Російські військові від 2022 року вбили в Україні понад 12,4 тисячі цивільних, а торік кількість жертв обстрілів різко збільшилася через тактику, яку застосовує для нападів армія РФ. Йдеться, зокрема, про використання зброї із широким радіусом ураження та подвійні удари, коли атакують місце обстрілу в момент ліквідації наслідків. 

Росіяни не приховують застосування в Україні фосфорних бомб, термобаричних боєприпасів, гіперзвукових ракет, а також систематично використовують на фронті хімічну зброю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter