“Поліція покликала нас прибрати сміття”: лідер С14 про погром ромського табору

Дата: 19 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Керівник ультраправої організації “С14” Євген Карась покладає провину за погром ромського табору на Лисій гору на поліцейських і працівників відділу контролю за благоустроєм Голосіївської РДА.

Про це від заявив на круглому столі “Поточні проблеми захисту ромської меншини: хто саботує інтеграцію ромів в українське суспільство?”, передає кореспондент Центру інформації про права людини. 

 

“Стосовно ситуації по конфлікту з циганами – я буду називати їх так, адже не вважаю це образливим, – наша організація прийшла туди не бити. Люди прийшли проти вирубки лісів, а цим ми систематично займаємося з 2010 року. Цього року до нас звернулося Голосіївське РДА, працівники благоустрою та поліція. У той день ми прийшли до табору о четвертій годині, коли намети вже були повалені, зокрема представниками жителів поселення. Поліція зателефонувала нам, що в таборі нікого не має і можна прибирати сміття”, – зауважив він.

При цьому Карась зауважив, що роми, яких вигнали з поселення, були угорцями.

“Один з наших керівників отримав домашній арешт, але преса та представники громадських організацій вашого етносу (звертається до ромських активістів, які були присутні на круглому столі – ред.) проігнорували той момент, що потерпілі угорці заявили, що їх пограбували співробітники благоустрою та поліції. Хтось придумав версію, що є неонацисти з С14. Закриваються очі на те, що це зробили співробітники поліції та благоустрою. З нашої організації зробили козла відпущення. Наші хлопці не будуть сидіти, адже відповідальні не вони”, – підкреслив керівник С14.

У відповідь на це присутній на круглому столі президент Всеукраїнської спілки громадських організацій “Конґрес Ромен України” Петро Григориченко зазначив, що роми, яких ультраправі вигнали з Лисої гори, були жителями Закарпаття, які історично проживали на землях Австо-Угорщини. При цьому, за його словами, ніхто з них не писав відмови від українського громадянства.

Також на круглому столі активіст організації “Екологія – право людини” Олексій Василюк, який розповів про те, що жителі поселення на Лисій горі напали на нього.

“Ми ходили на Лису гору значно раніше за ці події. Це був перший раз, коли я побачив там тимчасове поселення. Ми розгортали дрон у 300 метрах від поселення, щоб познімати, коли на нас вибігла група людей. Я не знаю, якої національності були ці люди. Вибігло чоловік 60 з різними предметами в руках, а тому ми були змушені покинути територію”, – розповів він.

Під сумнів поставив слова чоловіка Григориченко. Він зауважив, що жителі тимчасових поселень розуміють всю небезпеку такої поведінки, а тому не порушують закону.

“Я знаю цих людей. Вони не можуть нападати на перехожих, адже розуміють, що цим спровокують їх. Проте я знаю, що до жителів поселень підходили молоді особи та починали їх провокувати, а вже потім приходили ви. Такі випадки, наприклад, були в Тернополі”, – зауважив він.

Нагадаємо, у квітні 2018 року представники праворадикальної організації “С14” розгромили ромський табір на Лисій горі в Києві та спалили їхні намети та речі.

Пізніше поліція обшукала помешкання Сергія Мазура та оголосила йому підозру за звинуваченням у хуліганстві.

Правоохоронці опублікували повідомлення про те, що “в ході розслідування кримінального провадження за фактом нападу на поселення осіб на Лисій горі у Голосіївському районі столиці одному з фігурантів оголосили про підозру за ч. 2 ст. 296 (“Хуліганство”) Кримінального кодексу України”. 

На цьому тижні підозрюваного у погромах табору ромів на Лисій горі координатора “С14” взяли під цілодобовий домашній арешт на два місяці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: