Європарламент підтримав створення трибуналу для Путіна, Лукашенка та інших злочинців
Європарламент ухвалив резолюцію щодо створення спецтрибуналу для переслідування злочину агресії проти України, за який відповідає вище керівництво РФ.
Про це повідомили у Європарламенті.
Підтримали таке рішення 472 депутати, виступили проти – 19, а утрималися – 33.
Євродепутати закликають ЄС у тісній співпраці з Україною та міжнародним співтовариством “домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування політичного та військового керівництва Росії та її союзників”, зокрема самопроголошеного керівництва Білорусі.
Цей трибунал має заповнити правовий вакуум у міжнародному кримінальному правосудді, сподіваються євродепутати.
“Створення спеціального трибуналу надішле дуже чіткий сигнал як російському суспільству, так і міжнародній спільноті, що президент Путін і російське керівництво в цілому можуть бути засуджені за злочин агресії в Україні… Для Російської Федерації під керівництвом Путіна більше неможливо повернутися до звичного ведення справ із Заходом”, – кажуть вони.
Покарання Росії за агресію є одним з пунктів запропонованої під час засідання 77-ї Генасамблеї ООН Україною “формули миру”, детальніше про яку ви можете прочитати за посиланням.
В Україні вже створили робочу групу для формування міжнародного трибуналу для Росії, створити який можуть у Нідерландах. Варіант укладення міждержавної угоди для проведення суду над російським керівництвом, схоже, сьогодні має найбільше підтримки, а приєднання до цієї угоди якомога більшої кількості держав та організацій, наприклад ЄС, ООН, Ради Європи, надасть процесу ширшого визнання.
Матиме це й практичне значення.
“У разі оголошення підозрюваних у розшук чи навіть ухвалення вироку більша кількість держав визнаватиме рішення трибуналу і сприятиме його виконанню”, – пояснювала раніше правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA Онисія Синюк.
Нагадаємо, що над розслідуванням злочинів, скоєних під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, нині працюють правоохоронці у більш ніж два десятки країн.