ЄС створить платформу для повоєнної відбудови України

Дата: 04 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Європейський Союз створить платформу для відбудови України після війни, розв’язаної Росією. Вона визначатиме стратегічні спрямування й пріоритети відбудови України.

Про це розповіла Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на міжнародній конференції з відбудови України у швейцарському Лугано.

Фото: Цензор.НЕТ

“Ми вже запропонували уряду України створення платформи для визначення напряму відбудови, яка б зібрала разом усіх партнерів. Чільне місце в ній посідатиме Україна”, – зазначила фон дер Ляєн.

За словами президентки комісії, у фокусі платформи буде гарантована в майбутньому відбудова, вкорінена в якісному урядуванні.

У платформі братимуть участь провідні світові експерти й мислителі з питань відбудови, а незабаром Урсула фон дер Ляєн спільно з міжнародними партнерами й канцлером Німеччини Олафом Шольцем організує конференцію високого рівня з цього питання.

Конференція з відновлення України (URC2022) відбувається у швейцарському місті Лугано і триватиме два дні. До участі в конференції запрошено понад 40 держав і понад 20 міжнародних організацій. За підсумками конференції в Лугано у вівторок очікується ухвалення так званої Луганської декларації про засади подальшої співпраці.

Європейський інвестиційний банк, кредитний підрозділ Європейського Союзу, пропонує структуру фінансування, щоб допомогти відновити Україну з інвестиціями до 100 мільярдів євро. Трастовий фонд ЄС-Україна (E-U GTF) прагнутиме отримати початкові внески в розмірі 20 мільярдів євро від країн ЄС та бюджету ЄС у вигляді грантів, позик та гарантій.

Нагадаємо, лідери Європейського Союзу на саміті в Брюсселі 23 червня затвердили рішення надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ. Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна розраховує виконати рекомендації Європейської комісії щодо надання статусу кандидата в члени ЄС до кінця року.

За даними соціологічного дослідження КМІС, 90% українців хочуть, щоб Україна стала членом ЄС. Найменші показники підтримки такого кроку на сході та півдні – на рівні 84%”. Прагнення вступу України до НАТО підтримують більшість респондентів – 73%. На півдні й сході таких відповідно 65% і 59%. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: