Викрадений у червні мешканець Генічеська Дмитро Захаров перебуває наразі в Криму

Дата: 07 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Викрадений у червні мешканець Генічеська Дмитро Захаров перебуває наразі в тимчасово окупованому Криму. Утім, міноборони РФ стверджує, що він не значиться в переліку осіб, затриманих за “протидію спецоперації”.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група

Дмитро Захаров

Дмитра Захарова російські військові затримали ввечері 16 червня в Генічеську поруч із продуктовим магазином на вул. Гоголя, 124.

24 липня в російських медіа зʼявилась інформація, що ФСБ у Херсоні затримала чоловіка, який нібито розсилав російським військовим повідомлення за наказом СБУ.

“Дмитро Захаров зізнався в тому, що за наказом СБУ здійснював розсилання спам-повідомлень російським військовослужбовцям із закликом здатися”, – повідомили, зокрема, окупантські ресурси. Вони виклали відео, у якому Захаров розповідає, що займався виловом і продажем морепродуктів.

 

“Частина цього вилову була незаконною, це покривав співробітник СБУ. Після початку СВО я повідомив своєму куратору Руслану, що я маю комп’ютерну програму, за допомогою якої я розсилаю рекламу своїм клієнтам, і запропонував йому розіслати повідомлення. Він мені скинув текст повідомлення, в ньому було написано: “Російський солдате, здавайся, подумай про сім’ю, ми допоможемо повернутися тобі живим”. Після цього він скинув мені близько 500 номерів російських солдатів, і я розіслав ці повідомлення”, – говорить на відео Захаров, що явно пригадує текст, який проговорює.

Наприкінці вересня адвокат Захарова отримав відповідь на адвокатський запит від Федеральної служби військ нацгвардії міноборони РФ, де повідомляється, що, “за наявними станом на 27 вересня даними,  Захаров. Д. С. не значиться в переліку осіб, затриманих за протидію спецоперації”.

У відповідь на запит дружини Захарова до кримської ФСБ йдеться, що наразі проводиться перевірка дій Дмитра Захарова “на предмет заподіяння шкоди безпеці РФ під час проведення СВО. Особа перебуває в умовах, що унеможливлюють загрозу життю та здоров’ю”.

Нагадаємо, що Запоріжжя та Херсонщина, за підрахунками правозахисників Центру прав людини ZMINA та Медійної ініціативи за права людини, є лідерами з кількості викрадень російськими військовими в Україні.

Загалом же у восьми областях вдалося дізнатися про щонайменше 800 таких випадків.

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
 • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • взяття заручників;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи;
 • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter