“Втрати для добробуту”: На тлі воєнних злочинів росіян міністр фінансів Німеччини виступив проти ембарго на енергоносії з РФ

Дата: 03 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер виступив проти запровадження ембарго на російські енергоносії в рамках санкційної політики ЄС за вторгнення в Україну.

Про це він сказав в інтерв’ю Bild.

Крістіан Лінднер

На питання ЗМІ, чому Німеччина продовжує фінансувати кампанію розпалювача війни Путіна в Україні за рахунок імпорту газу та нафти, міністр відповів, що “санкції вже є безпрецедентними”.

“Але вони повинні вдарити по режиму Путіна і не поставити під загрозу стабільність Німеччини”, — сказав він.

Він також гарантував, що наступної зими в Німеччині ніхто не замерзне. “Ми нарощуємо резерви та відкриваємо альтернативні джерела постачання. Це теж коштує великих грошей, але це необхідно”, — сказав Лінднер.

Тіла застрелених цивільних у місті Буча Київської області

Лінднер каже, щовійна в Україні робить усіх нас біднішими, наприклад, тому, що ми повинні платити більше за імпортні енергоносії”.

“Цю втрату добробуту не може компенсувати навіть держава. Але можемо пом’якшити найбільші потрясіння, і ми це робимо. Ось чому ми підтримуємо нужденних і забезпечимо існування компаній, для яких є загроза. Але оскільки фінансування обмежене, ці заходи можуть бути лише тимчасовими”, — сказав він.

 

Водночас посол України у Німеччині Андрій Мельник гостро відреагував на дискусії у німецькій коаліції навколо можливого посилення санкцій проти РФ. Дипломат у twitter перепостив повідомлення голови МЗС Німеччини Анналени Бербок про можливість посилення санкцій проти РФ у відповідь на воєнні злочини росіян на Київщині.

“А тепер скажемо прямо: для того, щоб уряд… (Німеччини – Ред.) нарешті наважився хоч трохи далі чинити тиск на Росію та посилити подальші санкції (включаючи газове та нафтове ембарго?), треба знову вбити сотні мирних громадян України, а жінок знову зґвалтувати..”, – написав він він.

Раніше посол розповів, що після нападу Росії на Україну Лінднер заявив йому в Берліні, що Україні залишилось “всього декілька годин”, тому виступив проти поставок зброї Києву та відключення РФ від SWIFT.

Протягом останніх днів на Київщині від російських окупантів звільнили десятки населених пунктів й невдовзі після цього почала надходити інформація про звірства загарбників. Так, за 20 кілометрів від Києва біля траси під ковдрою знайшли тіла 4-5 мертвих голих жінок, яких росіяни намагалися спалити на покришках просто на узбіччі дороги. Відомо, що загарбники ґвалтували жінок на Київщині. 

У Бучі окупанти розстріляли сотні цивільних. У місті знайшли братську могилу, де поховані 280 людей із зв’язаними руками. Багато з вбитих – це чоловіки віком від 18 до 60 років. Знаходили серед вбитих росіянами й підлітків. Про такі випадки розповів мер Бучі Анатолій Федорук виданню The Guardian.

Нагадаємо, напередодні міністри транспорту Польщі, Литви, Латвії та Естонії закликали заборонити автомобільні перевезення вантажів до та з Росії і Білорусі та обмежити заходи суден цих країн до портів ЄС.

14 березня польська поліція відтіснила активістів у пункті пропуску Козловичі – Кукурики на польсько-білоруському кордоні та дозволила рух фур з вантажами, що прямують до Білорусі та Росії. 

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький виступив за повну заборону торгівлі Європейського Союзу з Росією. Політик наголосив, що ЄС повинен продемонструвати свою силу і рішучість щодо Росії, інакше найближчим часом доведеться заплатити більшу ціну. 

Країни Європейського Союзу розділилися на різні табори під час обговорення 22 березня ембарго на російську нафту, газ та вугілля. Німеччина та Нідерланди блокують, зокрема, заборону імпорту російської нафти.

Українські студенти Стенфордського та Массачусетського університетів спільно створили сторінку, яка відстежує компанії, що “підтримують економіку Росії та фінансують війну”. Окрім детальної інформації про компанії, сайт також вказує на чіткі дії, які кожен може зробити, щоб переконати їх припинити бізнес в РФ. Можна долучитися до протестів або анонімно надати інформацію про компанії, які продовжують працювати в країні-загарбнику.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter