Воєнкорка Анна Калюжна заявила про тиск і спробу її залякати

Дата: 10 Березня 2026
A+ A- Підписатися

Воєнна кореспондентка Анна Калюжна заявила, що отримує образливі листи після критичного допису про керівництво Збройних сил України й розцінює це як тиск і спробу її залякати.

Про це вона розповіла Інституту масової інформації. 

Воєнна кореспондентка Анна Калюжна. Фото: з мережі

За словами Калюжної, повідомлення з образами, які продовжують надходити, вона сприймає як форму психологічного тиску.

“Я розумію, що це тиск і спроба залякування, просто подані в більш м’якій формі. Але після того, як Нацполіція фактично не розслідувала справу з реальними погрозами вбивством і зґвалтуванням щодо мене та моїх рідних, чи варто очікувати, що цього разу реакція правоохоронців буде іншою?” – зазначила журналістка.

Вона також нагадала про конфлікт із командиром одного з батальйонів 3 окремої штурмової бригади Дмитром Кухарчуком, який стався 2024 року. Тоді, за словами Калюжної, з номера, яким раніше користувався Кухарчук, вона отримала повідомлення з текстом: “Ти ще не здохла?” Після цього журналістка заявила про погрози на свою адресу та адресу її батьків.

Калюжна додала, що найближчим часом планує оприлюднити допис із додатковими скриншотами повідомлень та аргументами, які, на її думку, можуть свідчити про координований характер залякування, а не про особисту позицію окремих військових.

Раніше воєнна кореспондентка Анна Калюжна заявила, що отримала десятки образливих повідомлень після публікації критичного допису про керівництво Збройних сил України.

За словами журналістки, в її приватні повідомлення надійшло понад 150 звернень. Більшість із них, як зазначає Калюжна, містили образи, знецінення її професійної діяльності та сумніви в її компетентності. Вона також звернула увагу, що значна частина повідомлень надходила з порожніх або закритих акаунтів.

Вона пов’язує хвилю повідомлень зі своїм дописом, у якому критикувала головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. У публікації Калюжна припустила, що під його керівництвом деякі штурмові підрозділи фактично розширюються поза офіційною структурою.

Нагадаємо, раніше журналістка та воєнна кореспондентка Анна Калюжна заявила про погрози вбивством та зґвалтуванням щодо себе та своїх батьків. 

Вона опублікувала скриншоти цих погроз. За словами журналістки, вона отримала вночі також десятки дзвінків протягом кількох годин з різних номерів і ще один дзвінок з погрозою зґвалтуванням, зокрема на адресу її батьків.

Тоді Калюжна написала, що ідентифікувала авторів погроз і звернеться із заявою до правоохоронців. 

Згодом поліція відкрила провадження за зверненням журналістки щодо перешкоджання журналістській діяльності та через погрози її близьким.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter