Верховну Раду закликали забрати в СБУ повноваження боротьби з корупцією

Дата: 20 Червня 2018
A+ A- Підписатися

“Transparency International Україна” закликає парламент позбавити СБУ повноважень з протидії злочинам у сфері економіки та боротьби з корупцією.

Про це йдеться в заяві організації.

Антикорупціонери закликали народних депутатів підтримати поправки до законопроекту №8068 “Про національну безпеку України”, які викреслюють з переліку завдань СБУ вищезгадані повноваження.

“Це дозволить спецслужбі звільнити кадрові та інші ресурси для ефективної боротьби із загрозами національній безпеці і зосередитися на контррозвідці та боротьбі з тероризмом. Такі новації також дозволять уникнути дублювання функцій з іншими правоохоронними органами”, – йдеться в заяві.

У Transparency International наголосили, що окремі співробітники СБУ, які спеціалізуються на боротьбі з економічними злочинами та корупцією, можуть створювати  штучні перешкоди підприємцям з метою отримання власної вигоди.

“Невідповідність їхнього рівня життя (коштовні авто та нерухомість у користуванні) ймовірним доходам військовослужбовців та співробітників СБУ (об’єктивно оцінити неможливо – декларації засекречені) лише посилює такі підозри”, – зазначили вони.

Також, за словами антикорупціонерів, підтримка згаданих поправок сприятиме реформі СБУ відповідно до стандартів НАТО.

Паралельно з оприлюдненням заяви активісти вирішили провести під стінами Верховної Ради акцію протесту, яка, за словами голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, символізує те, що, “прикриваючись службовим становищем, частина працівників СБУ насправді займається рекетом, кошмаренням бізнесу та незаконним збагаченням”. 

Активісти встановили під будівлею парламенту триметрову золоту ксиву з надписом “СБУ”. 

Нагадаємо, що раніше до законопроекту №8068 про нацбезпеку пропонували внести правки, які позбавлять Службу безпеки України функцій боротьби з корупцією і організованою злочинною діяльністю у сфері управління і економіки.

Втручання СБУ у ведення бізнесу інвестори називають однією з головних перешкод, які стоять перед ними в Україні.

“Інвестиції в Україні такі низькі саме через відсутність верховенства права. Інвестор як внутрішній, так і зовнішній не почуває себе захищеним. Статистика скарг на всі правоохоронні органи в Україні за останні 3 роки нас дуже не радує. Кількість скарг постійно збільшується – минулого року кількість скарг зросла вдвічі”, – розповів тоді Томаш Фіала, президент Європейської бізнес-асоціації.

 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: