В СБУ вибачилися перед Шабуніним за операцію біля його будинку

Дата: 16 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Служба безпеки України називає збігом проведення операції своїх співробітників біля будинку голови “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна й просить у нього пробачення.

Про це сказав на брифінгу начальник департаменту захисту національної державності СБУ Віктор Кононенко, передають Українські Новини.

Він підтвердив, що співробітники спецслужби під керівництвом начальника управління СБУ Романа Матковського проводили певну операцію в тому районі, де розташований будинок Шабуніна.

“Я вам відповідально заявляю – ми не працюємо ні по Шабуніну, ні по інших українських громадських діячах… Це був збіг”, – заявив Кононенко.

При цьому він повідомив, що Матковський понесе покарання за те, що зробив дії, які призвели до дискредитації СБУ.

“Я готовий при всіх попросити пробачення за те, що ми змусили пана Шабуніна похвилюватися, але я хотів би, щоб і він попросив пробачення за те, що він перейшов у своїх обвинуваченнях на особистості. Ми до цього не опускаємося й собі цього не дозволяємо”, – наголосив начальник департаменту.

Нагадаємо, під будинком голови організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна 9 квітня пройшов пікет, в організації якого він звинувачує керівництво СБУ

Виконавцем акції, за словами Шабуніна, був діючий керівник управління СБУ із захисту національної державності Роман Матковський. 

У Центрі протидії корупції пов’язують пікет з позовом до суду на СБУ. Активісти організації публічно вимагають оприлюднення е-декларацій співробітників СБУ. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею. Воно вважає, що розголошення такої інформації може завдати їм непоправної шкоди. 

В СБУ натомість заявили, що не влаштовували жодних мітингів під вікнами активіста Віталія Шабуніна.

“Служба безпеки України з подивом ознайомилась з останніми заявами Шабуніна. Підкреслюю, що СБУ не здійснює жодних заходів з контролю за діяльністю представників політичних партій і громадських об’єднань”, – написала на своїй сторінці у мережі Facebook речниця СБУ Олена Гітлянська.

“У наших співробітників є достатньо завдань і викликів щодо протидії зовнішнім і внутрішнім загрозам державній безпеці. У них немає часу, бажання і правових підстав організовувати “перформанси” для окремих амбіційних політиків і громадських діячів, які у такий спосіб намагаються привернути увагу до власних персон та підняти рейтинги”, – додала вона.

12 квітня правозахисниця Олександра Матвійчук заявила, що в Україні відбувається цілеспрямована кампанія дискредитації громадських активістів, які займаються протидією корупції у різних сферах.

12 травня Олександра Устінова, яка працює у Центрі протидії корупції, заявила, що за нею та за її будинком стежать особи, які на замовлення СБУ знімають про неї фільм з метою дискредитації. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter