У Євпаторії в таборах окупанти утримують 90 дітей, вивезених з Херсонщини

Дата: 02 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Росіяни утримують у таборі в Євпаторії на території тимчасово окупованого Криму 90 дітей із Херсонщини, де вони перебувають під впливом кремлівської пропаганди.

Про це стало відомо з повідомлення так званого “спікера” незаконної “держради Криму” Володимира Константинова.

Вкрадені діти. Фото: тг-канал Константинова

“Відвідав дитячий табір “Променистий” у Євпаторії. Нині тут перебувають 90 дітей”, – написав він у своєму телеграм-каналі.

За його словами, в таборі українські діти мають вивчати історію Росії, досліджувати період Великої Вітчизняної війни, та вивчати патріотичні пісні.

“Одну з них вони заспівали під час нашої зустрічі”, – додав Константинов.

Нагадаємо, дослідники Лабораторії гуманітарних досліджень факультету охорони здоров’я Єльського університету виявили, що від 24 лютого 2022 року понад 6 тисяч українських дітей потрапили до таборів “ідеологічного перевиховання” та всиновлення.

Значну кількість дітей, які перебувають у цих таборах, вивезли з окупованих регіонів Донеччини та Луганщини, деяких – з Харківської, Херсонської та Запорізької областей.

Примусову депортацію українських дітей з ТОТ України здійснює компанія “Детям в руки”, яку очолює дитяча уповноважена РФ Марія Львова-Бєлова.

Також в організації примусової депортації українських дітей підозрюють омбудсмана Росії Тетяну Москалькову та співробітників її офісу. Зокрема, йдеться про передання представниками Європейського інституту омбудсмана двох українських дітей, які перебували в Австрії, представникам РФ.

Щоб ускладнити процес пошуку українських дітей та їхнє повернення до родин, росіяни змінюють їхні персональні дані: ім’я, прізвище та навіть вік. 

Росія також змінила своє національне законодавство, щоб полегшити процедуру всиновлення українських дітей російськими громадянами. 

Раніше ZMINA писала, що у кримському дитбудинку “Ялинка”, який два роки тому місцеві ЗМІ назвали “дитячим концтабором”, перебувають щонайменше 14 херсонських дітей-сиріт віком від 2 до 5 років.


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує випадки депортації українців на територію Російської Федерації та Білорусі, що сталися під час російської збройної агресії проти України.

Якщо ви стали потерпілим або свідком депортації на територію Російської Федерації або Білорусі, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу iy@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.

За згодою заявника отримана інформація буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, зокрема до Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter