В Україні втретє за історію звільнили від відбування покарання довічника за станом здоров’я

Дата: 14 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Коломийський міськрайонний суд звільнив за станом здоров’я засудженого від відбування довічного позбавлення волі. 

Про це розповіла правниця Анна Овдієнко

Сергій Сабіров. Фото: Андрій Діденко

Хоч імені свого клієнта Овдієнко в дописі не називає, у коментарях вона підтверджує, що йдеться про Сергія Сабірова

Чоловік має четверту стадію раку, але звільнити від покарання його відмовляли навіть попри те, що у виправної колонії, де він перебуває, немає ліцензії на серйозні знеболювальні препарати, тож він був змушений переносити нестерпний біль. Увагу до історії Сабірова привертала Харківська правозахисна група. 

У січні поточного року справу чоловіка передали до суду на новий розгляд. За словами Овдієнко, вирок Коломийського міськрайонного суду став третім подібним в історії України. 

“Дякую судді Калинюку за неухильне дотримання європейських стандартів правосуддя”, – написала вона після засідання. 

Довічне позбавлення волі є найвищою мірою покарання в Україні, втім його в чинному вигляді вважають порушенням прав людини. 

Річ у тім, що довічні вироки українських судів неможливо переглянути. Відбувши 20 років покарання, засуджені можуть лише звернутися до президента з проханням про помилування. У такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі. 

Україна перебуває на першому місці серед пів сотні європейських країн за кількістю довічно ув’язнених людей, які не мають перспективи звільнення. До початку повномасштабного російського вторгнення таких налічували 1541, але їхня кількість збільшується

Нагадаємо, що торік у колонії помер довічник Віталій Матухно, якого суд не звільнив попри рак четвертої стадії. 

Крім знеболювальних, він не отримував жодних ліків, а якщо добову дозу вичерпували, то наркотичні знеболювальні заміняли на інші препарати, що біль не вгамовували. Матухно весь час, поки був у неволі, наголошував, що його засудили несправедливо. 

Заперечувала проти звільнення Матухна перед смертю прокурорка Гуменна Ірина Романівна. Вона виступає від імені Держави в апеляційному суді Львова в усіх справах, де йдеться про звільнення за станом здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter