В Україні розпочали інформаційну кампанію про ментальне здоровʼя чоловіків: чому це важливо?
Уряд у межах Всеукраїнської компанії ментального здоровʼя “Ти як?” запустив масштабну інформаційну кампанію про ментальне здоровʼя чоловіків.
Про це розповіли в МОЗ.
До 2030 року уряд хоче створити в Україні нову культуру ставлення до ментального здоров’я. Планують, щоб усі, хто спілкується з людьми, незалежно від професії мали вміти піклуватися про свій психологічний стан, а також пояснити іншим, як це зробити.
Щодо чоловіків, то посадовці нагадують, що вони часто нехтують допомогою, зокрема якщо це стосується власного ментального здоров’я. Причиною є сексизм та дорослішання у світі, в якому чоловіків виховують, забороняючи майже будь-які вияви вразливості.
“Хлопчикам із дитинства навʼязували шкідливі стереотипи про те, що справжні чоловіки не плачуть і мають стримувати емоції. Зрештою тема ментального здоровʼя стала табуйованою для більшості чоловіків. Адже сильні не плачуть, не жаліються, не звертаються по допомогу”, – зазначають урядовці.
Інформаційна кампанія, що отримала назву “Будь другом. Собі теж”, покликана подолати стигму серед чоловіків та заохотити їх звертатися по ментальну допомогу, якщо вони цього потребують. Для початку чоловікам радять зайти на сайт Всеукраїнської програми ментального здоров’я, щоб дізнатися більше про те, куди можна звернутися по допомогу та як полегшити самопочуття. Платформа доступна за посиланням.
Через гендерні стереотипи та низьку кількість звернень до фахівців серед чоловіків у світі спостерігають:
- утричі вищий рівень самогубств, ніж серед жінок;
- чоловіки в середньому помирають на чотири-п’ять років раніше за жінок;
- чоловіки майже вдвічі частіше хворіють на рак легенів, ніж жінки;
- чоловіки майже вдвічі частіше страждають на серцеві захворювання, ніж жінки.
Нагадаємо, що з-поміж українських військових та ветеранів, серед яких значно переважають чоловіки, поширеним є знецінення особистого психічного стану та допомоги фахівців, про що свідчать дослідження.
Торік у парламенті замислилися над запровадженням 19 листопада Міжнародного чоловічого дня, зокрема щоб звертати увагу суспільства на проблеми, з якими стикаються чоловіки.
Відповідно до міжнародних стандартів, чоловіки й жінки мають рівні права на повноцінну участь у всіх аспектах життя, втім фактично це не так. До прикладу, в Україні більшість населення становлять жінки, але досі в парламенті жінок менше, ніж чоловіків, хоч і працюють депутатки ефективніше за депутатів.
Також досі українки отримують меншу зарплату та пенсію, ніж чоловіки.