Жінки в парламенті ефективніші за чоловіків – дослідження

Дата: 11 Березня 2020
A+ A- Підписатися

За пів року роботи Верховної Ради депутатки зареєстрували 16,8% законопроєктів, з яких 10,4% були ухвалені. 

Такі дані дослідження Громадянської мережі “ОПОРА”.

Автори дослідження аналізували показник ефективності законотворчої діяльності на одну особу з початку роботи парламенту дев’ятого скликання включно до 6 березня поточного року. За цей час у Верховній Раді зареєстрували законопроєктів з авторками 1464, з яких 152 стали законами. Водночас в авторів цей показник становить 5102 зареєстрованих та 413 ухвалених законопроєктів відповідно.

“Якщо порахувати середню кількість законодавчих актів на одну людину, то виходить, що у народних обраниць показник зареєстрованих законопроєктів становить 16,8%, з яких 10,4% були прийняті. Натомість народні обранці зареєстрували в середньому 15,2% законопроєктів на одного, з яких 8% були прийняті”, – розповіли дослідники. 

В ОПОРІ нагадали, що наразі в парламенті працює 336 чоловіків та всього 87 жінок. 

Як відомо, 11 липня минулого року Верховна Рада ухвалила в другому читанні проєкт Виборчого кодексу. Документ передбачає перехід на пропорційну систему з відкритими регіональними списками на виборах до Верховної Ради. Також в українців з’явилася можливість голосувати за конкретного кандидата від партії у своєму регіоні. Виборчий кодекс набере чинності з 1 грудня 2023 року.

До Виборчого кодексу вперше також внесли зобов’язання під час формування загальнодержавного та регіональних виборчих списків кандидатів у депутати забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і т.д.) кожного виборчого списку як чоловіків, так і жінок (не менш ніж два кандидати кожної статі).

Нещодавно ЦВК повідомила, що не реєструватиме на вибори партії, в яких немає 40% жінок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: