В Україні як військовополонені, що воювали за Росію, перебувають громадяни десяти країн – Усов

Дата: 21 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Наразі в Україні як військовополонені, які воювали у складі збройних сил РФ, перебувають громадяни Ірану, Словаччини, Ємену, Непалу, Єгипту, Бразилії, Сомалі, Сьєрра-Леоне, Куби та Шрі-Ланки. 

Про це повідомив секретар Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, генерал Дмитро Усов під час міжнародної конференції Crimea Global, передає кореспондент ZMINA.

Дмитро Усов

Він повідомив, що Росія взагалі не звертається до України із питаннями щодо звільнення або обміну військовополонених – громадян цих 10 країн.

Координаційний штаб своєю чергою звертається до міжнародних організацій із питаннями звільнення українських військовополонених, утім, ця співпраця неефективна.

Усов нарікає, що звіти міжнародних організацій щодо військовополонених стосуються України, а про Росію в цьому питанні вони оприлюднюють вкрай мало інформації. За його словами, у цих звітах йдеться переважно про те, що Україна виконує міжнародне право щодо поводження військовополонених.

Він розповів також, що Росія відмовилася від змішаних медичних комісій і відмовилася від категорії “важко поранені” та “важко хворі”, які визначаються лікарями таких комісій.

Читайте також: Міжнародний Червоний Хрест відмовився виключати з організації Росію попри порушення правил нейтральності

“Ми констатуємо, що міжнародні організації показали свою недієвість. У нас є негативна статистика, що ці міжнародні організації не працюють там, де є невизнані де-факто або терористичні уряди. Про ефективність організації можна судити по трьох співробітниках ОБСЄ, які зараз знаходяться в полоні, і ОБСЄ звертається до України щодо їх звільнення”, – прокоментував Усов.

Він також повідомив, що за роки російської агресії до повномасштабного вторгнення Україна з полону повернула 3 459 громадян.

Україна опікується своїми громадянами за кордоном і опікується питаннями їх повернення. Він оприлюднив статистику щодо евакуації українських та іноземних громадян за кордоном, до звільнення яких міжнародні організації не мали жодного стосунку.

Так, до прикладу, у 2020 році Україна повернула двох цивільних громадян України з Іраку.

У серпні–вересні 2021 року за домовленістю з військовим крилом руху “Талібан” звільнено з Афганістану 715 цивільних осіб, з яких 210 громадян України, 313 іноземців, які мали посвідки проживання в Україні та 392 громадянина інших держав, переважно США, Канади та Афганістану.

У жовтні–грудні 2021 року в результаті перемовин із представниками так званого розвідувального управління Аньяри іракського Курдистану звільнили з полону та евакуювали з Іраку 15 цивільних осіб, із яких 13 громадян України та два громадянина Польщі.

У квітні 2021 року Україна евакуювала із Республіки Судан 114 цивільних осіб, з яких 91 громадянин України та 23 громадянина інших держав, переважно Грузії, Судану та Перу.

З грудня по березень 2014 року під час перемовин із представниками військового крила руху ХАМАС евакуйовано із Сектору Гази 375 цивільних осіб, із яких 363 громадянина України та 12 громадян інших держав, переважно громадян Молдови та Палестини.

“Ми б хотіли, щоб міжнародні організації нам допомагали, щоб Червоний Хрест виконував свій мандат, щоб всі спецдоповідачі звертали увагу, як катують та закатовують наших громадян, але, на жаль, ми вимушені сподіватися на власні сили”, – сказав він.

Усов також повідомив, що Катар, ОАЕ, Індія та Туреччина допомагають Україні у питанні повернення громадян України. Це свідчить про те, що країни не західного світу намагаються стати дієвими гравцями на міжнародній арені та мати дивіденди внаслідок подолання гуманітарних викликів.

Він нагадав, що низка країн представлених у міжнародних організаціях можуть впливати на них, щоб вони виконували свій мандат. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter