В Одесі суд дав умовне жінці за вбивство чоловіка, який декілька років знущався з неї

Дата: 06 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Київський районний суд Одеси засудив місцеву жительку до двох років позбавлення волі умовно за вбивство чоловіка, який протягом декількох років знущався з неї вдома. 

Про це йдеться в рішенні суду. 

У 2014 році жінка, як ідеться в матеріалах справи, вийшла заміж за чоловіка, який тоді відбував покарання у виправній колонії. Після звільнення подружжя почало жити разом в орендованому житлі, однак чоловік не тільки не завантажував себе турботою про дітей, але й систематично бив та принижував свою співмешканку. Про це вона неодноразово повідомляла правоохоронців, які поставили кривдника на облік як домашнього насильника. 

“Жінка фактично одна утримувала родину, заробляючи на прожиття, працюючи за наймом на будівельних роботах. Чоловік після звільнення з місць позбавлення волі взагалі не працював, пиячив на зароблені жінкою гроші, без попередження і без пояснень зникав з дому на тривалий час, а потім повертався до неї”, – йдеться в матеріалах. 

У травні минулого року жінка пішла на роботу, попросивши свого кривдника посидіти з дітьми, однак ближче до полудня їй стало відомо, що діти залишились удома самі.

“Завершивши роботу, вона ввечері повернулася додому, куди її чоловік безпідставно тривалий час не впускав, висловлюючи надумані претензії. На шляху додому та перебуваючи вдома вона вживала алкогольні напої. Близько 21:30 жінка зайшла до кухні, де чоловік несподівано наніс їй удар по голові, від якого вона впала на підлогу”, – розповіли правоохоронці. 

Після цього він знову повалив її на підлогу і став бити ногами, схопив рукою волосся, став тягнути його на себе, а ногою наступив на обличчя, потім на горло і давив ногою до підлоги. Захищаючись, жінка схопила кухонний ніж та завдала кривднику декілька ударів, зокрема в груди. 

Злякавшись, жінка викликала правоохоронців та медиків, намагаючись врятувати кривдника, однак він помер. 

Спочатку її відправили під домашній арешт, а згодом суд визнав одеситку винною в умисному вбивстві. Водночас суд задовольнив прохання захисту про пом’якшення вироку. Адвокати просили врахувати як пом’якшувальні обставини щиросердне зізнання підсудної, надання першої допомоги потерпілому, а також те, що вона фактично єдина годує трьох дітей та опікується ними.

Злочин жінка, як ідеться у вироку, скоїла в стані “сильного психологічного потрясіння”.
 
Нагадаємо, що всього за один місяць поточного року в Києві зафіксували понад 3300 звернень щодо домашнього насильства

Як відомо, дві третини (67%) жінок в Україні віком від 15 років зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства. Найчастіше кривдниками виступають партнери жертви. Майже три з десяти жінок (28%), у яких був партнер, кажуть, що вони зазнали фізичного або сексуального насильства з його боку. 

Водночас українки досі не знають, що робити, якщо вони зазнають насильства. Так, тільки 17% опитаних вважали себе поінформованими з цього питання, тоді як майже половина (48%) відчували, що мало знають, або зовсім не знали, що їм робити (17%).

У січні минулого року в Україні набув чинності закон про запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству. У документі, зокрема, визначили, що домашнім насильством є інциденти не тільки між подружжям, а й значно ширшим колом осіб, передбачили можливість відокремити кривдника від жертви за допомогою термінового заборонного та обмежувального приписів. 

Згодом українські суди ухвалили щонайменше п’ять вироків за домашнє насильство, а в Києві чоловіка вперше на три місяці відправили до в’язниці за знущання з дружини. Водночас лише минулого року понад пів тисячі жінок в Україні відбували покарання за статтею 115 ККУ “Умисне вбивство”. Велика частина з них стали засудженими, захищаючись від домашнього насильства.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter