В Австралії чоловік судиться з музеєм, який організував виставку тільки для жінок

Дата: 21 Березня 2024
A+ A- Підписатися

Житель Нового Південного Уельсу, на імʼя Джейсон Лау, поскаржився, що Музей старого й нового мистецтва (MONA) займається дискримінацією чоловіків. Причиною звернення до суду стало те, що йому не дозволили подивитися виставку, створену лише для жінок.

Про це пише видання BBC.

Фото: ABC News / Luke Bowden

Йдеться про виставку Ladies Lounge, яка передає концепцію старого австралійського пабу. Ідеєю виставки, на якій представлені деякі з найбільш відомих робіт музею, від Пікассо до Сідні Нолана, є створення інтерактивного мистецтва, призначеного створити безпечне місце для жінок. 

На створення такої виставки організаторок наштовхнуло те, що лише у 1965 році жінки отримали право пити в барах країни. Раніше їх розміщували у темних бічних кімнатах, якщо взагалі впускали, а також часто стягували непомірні ціни за напої.

Джейсону Лау, який прибув до Австралії, щоб відвідати виставку, така концепція не сподобалася. Він заявив, що заборона чоловікам оглядати експозицію порушує закон про боротьбу з дискримінацією, тому вирішив подати на музей до суду.

У MONA погоджуються, що виставка є дискримінаційною. Однак стверджують, що Лау нічого не втратив, а навіть зміг сприйняти цей твір мистецтва саме так, як і було задумано.

“Частиною досвіду є відмова в чомусь бажаному”, – сказала адвокатка музею Кетрін Скотт.

Вона наголосила, що закон дозволяє дискримінацію, якщо вона “спрямована на забезпечення рівних можливостей для групи людей, які перебувають у несприятливому становищі або мають особливі потреби за певною ознакою”.

Американська мисткиня Кірша Кечеле, яка організувала виставку, пояснила під час судового засідання: “Я використала те, що використовувалося для пригнічення жінок, і переробила це на тріумфальний простір для них”.

Тим часом Лау вимагає, щоб виставку або закрили, або дозволили відвідувати чоловікам. Крім того, він каже, що чоловіки повинні платити за квиток менше, ніж жінки. У музеї відповіли, що таку пропозицію не розглядатимуть.

Кечеле каже, що звернеться до Верховного Суду штату, якщо суд винесе рішення проти її роботи. Можливо, виставка переїде до іншого приміщення.

“Ми не будемо пускати чоловіків”, – наголосила вона.

Нагадаємо, що митець Джон Бонафеде, який брав участь у виставці Марини Абрамович у 2010 році як оголений перформер, розповів, що зазнав сексуальних домагань з боку відвідувачів музею, а установа не змогла запобігти неправомірній поведінці. У Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку (MoMA) відповіли на позов, заявивши, що не виявляли “гендерної неприязні” й мали процедури, за якими учасники перформансу могли повідомляти про проблеми.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter