В Афганістані різко зростає рівень самогубств серед жінок
Минулого тижня дівчинка-підліток вчинила суїцид, повісившись у своєму будинку у центральній провінції Афганістану Баміан. Загалом після приходу до влади “Талібану” рівень самогубств серед жінок у країні значно зріс. Офіційних цифр немає, однак за інформацією місцевих медіа, у 2022 році самогубство в Афганістані намагалися вчинити 188 жінок та 62 чоловіки.
Про це повідомляє агентство Anadolu.
Через день після самогубства дівчини ще одна 23-річна жителька Афганістану застрелилася з гвинтівки. Як повідомляли ЗМІ, причиною цього стало домашнє господарство, до якого вона була прикута довгий час.
Очільниця місцевої громадської організації Afghanistan Women and Children Strengthen Welfare (“Жінки та діти Афганістану зміцнюють добробут”) Меріам Мароф Арвін сказала, що щомісяця вона отримує повідомлення про близько 9–11 самогубств серед жінок. Серед тих, хто вчиняє суїцид, багато молодих дівчат.
За словами Арвін, більшість самогубств відбувається в сільських районах, а їхня кількість насправді може бути більшою. Вона стверджує, що про проблему не говорять через тиск з боку родин померлих, а також талібів: вони не дозволяють медіа писати про випадки самогубства.
На думку активістів, основною причиною сплеску самогубств серед жінок в Афганістані є обмеження їхніх прав. Багато жінок мають депресію, особливо через заборону на освіту та працевлаштування, оскільки це ще більше погіршує їхнє фінансове становище. Серед інших факторів – примусові шлюби, насильство в родині та відсутність соціального життя.
Раніше ZMINA писала, що у липні в Афганістані представники ультрарадикального ісламістського руху “Талібан” наказали зачинити салони краси впродовж місяця.
Салони краси зʼявилися в Кабулі й інших афганських містах за кілька місяців після усунення “Талібану” від влади наприкінці 2001 року. Багато з них продовжували працювати після того, як таліби повернулись у 2021 році, проте із зачиненими вікнами й без вивісок.
Нагадаємо, у вересні 2021-го в Афганістані тимчасово зупинили середню освіту для дівчат. А в грудні 2022 року Міністерство вищої освіти країни заборонило навчання жінок в університетах.
Таліби також обмежили право жінок подорожувати чи працювати поза межами свого дому та мати доступ до громадських місць.
Станом на 2023 рік 13,8 мільйона афганських жінок і дівчат потребують гуманітарної допомоги.
Раніше ZMINA повідомляла, що в грудні минулого року “Талібан” наказав усім місцевим та іноземним неурядовим організаціям в Афганістані заборонити жінкам-співробітницям приходити на роботу.