“Урядовий кур’єр” опублікував оновлену статтю про містобудівний кодекс, яка зникла з сайту у квітні — Рух ЧЕСНО

Дата: 27 Липня 2023
A+ A- Підписатися

На сайті “Урядового кур’єра” 17 червня з’явилась відредагована стаття про містобудівний кодекс, яка зникла ще у квітні.

Про це повідомляє сайт Руху “ЧЕСНО”.

Скріншот з сайту “Урядовий кур’єр”

Рух “ЧЕСНО” порівняв скріни публікації, яку зняли із сайту на початку квітня, з новим варіантом, аби з’ясувати, що ж змінила редакція “Урядового кур’єра” за понад два місяці роботи над текстом.

Зі статті зник коментар представниці Асоціації міст України Оксани Продан та частина тези, на якій наголошувала заступниця голови Архітектурної палати України Анни Кирій. 

Колаж руху “ЧЕСНО”

Натомість змінився заголовок і з’явилися додаткові цитати голови партії “Слуга народу” та голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олени Шуляк

Також журналісти вказують на те, що для того, щоб додати цитати Шуляк, частину редакційного тексту трансформували у підзаголовки. 

Колаж руху “ЧЕСНО”

Нагадаємо, у квітні ZMINA писала про те, що онлайн-версія газети Кабінету Міністрів України “Урядовий кур’єр” зняла статтю під назвою “Містобудівний кодекс вирішить спірні питання” за участю заступниці голови Архітектурної палати Національної спілки архітекторів України Анни Кирій.

Раніше парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування доручив підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин в межах території забудови розпочати розробку Містобудівного кодексу.

У грудні 2022 року парламент ухвалив у цілому законопроєкт №5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності, який критикували очільники українських міст та селищ, архітектори та громадські активісти, зокрема, через корупційні ризики. Законопроєкт підтримали 228 народних депутатів.

Громадська петиція з вимогою ветувати законопроєкт через кілька годин після голосування у ВРУ набрала понад 25 тисяч підписів, а до цього профільний комітет отримав висновок НАЗК, що законопроєкт не відповідає Антикорупційній стратегії. 

Після цього представники Національної спілки архітекторів закликали президента Володимира Зеленського ветувати Містобудівний закон №5655 і зупинити тиск силовиків на спільноту. Просили вони й про початок суспільного та експертного діалогу щодо створення кодексу та покласти край тиску на Спілку архітекторів України.  

Торік у жовтні спілці обмежили доступ до електронного реєстру сертифікованих архітекторів, який є частиною Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Це означає, що архітектор, який пройшов атестацію і склав іспит або продовжує термін чинного сертифіката, не може поставити свій підпис на проєктну документацію в ЄДЕССБ, тому що Національна спілка архітекторів України не може валідувати його сертифікат.

Крім того, СБУ звинуватила посадовців спілки в махінаціях у будівельній сфері й після чергових обшуків висунула підозри в скоєнні злочину двом керівникам та IT-фахівцю. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter