Урядовці просять родини зниклих безвісти не піддаватися на провокації після заяв російської омбудсмана Москалькової
Родини зниклих безвісти українців закликали не піддаватися на провокації та пам’ятати про інформаційну безпеку, коли йдеться про процес звільнення з полону чи передання тіл загиблих.
З такою заявою виступили в Мінреінтеграції.
Посадовці переконують, що публічні заходи, зокрема акції та публікації в ЗМІ, не прискорять процес загалом, а також кажуть, що перебувають з рідними зниклих безвісти “на одному боці”.
“Іноді несвідомими діями громадяни можуть завдати шкоди перемовному процесу, а в гіршому випадку – і своїм близьким. За підбурюванням у чатах, де спілкуються рідні зниклих і полонених, можуть стояти ворожі спецслужби, які намагаються посіяти розбрат у нашому суспільстві. Для України кожен зниклий чи полонений оборонець однаково цінний. Ми боремось і будемо боротися за повернення кожного з них!” – запевняє Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко.
Тим, хто зіткнувся з інформаційними атаками з боку росіян, просять повідомляти на гарячу лінію за номером 0 800 339 247 або писати в месенджери на номер (095) 896-04-21.
Заяву в міністерстві зробили після того, як у російських пропагандистських медіа почали обговорювати чергові заяви російської Уповноваженої з прав людини Тетяни Москалькової щодо українських військовополонених. Вона каже, що, наприклад, “багато українських хлопців, переважно рядових та сержантів, уже понад 10 місяців Київ викреслює зі списків на обмін”, а натомість “багатьох навмисне записує до числа безвісти зниклих”.
“В обмінних списках перевага віддається зазвичай медійним персонам, а прості військовослужбовці їм малоцікаві. Звісно, це знижує ефективність обмінів”, – каже Москалькова.
Окрім цього, російська омбудсман знову розповіла історію про те, як матері та дружини звільнених з російського полону військових пишуть їй листи з проханням “залишити своїх близьких на території Росії, щоб їх знову не гнали воювати”.
Москалькову журналісти вже ловили на поширенні цього ж фейку про військовополонених.
Ідентичну історію про матерів та дружин звільнених з російського полону вона розповідала в червні минулого року. Тоді в українському міністерстві оборони слова Москалькової пов’язували з браком хороших новин для росіян із фронту та фантазіями.
“Так звана уповноважена з прав людини в Росії просуває лише пропагандистські наративи. Натомість згідно зі своїми обов’язками мала б повідомляти про величезну кількість загиблих московитів на війні чи злочинні накази кремлівських ватажків про влаштування геноциду українського народу”, – зазначили в повідомленні офіційного медіа Міноборони АрміяInfo.
Нагадували також, що серед російських полонених “строковиків” є ті, хто не хоче повертатися до Росії, і ті, на кого там уже надійшли похоронки, а тому ситуація з небажанням повертатися на батьківщину є діаметрально протилежною.
Нагадаємо, що умови, в яких тримають українських військовополонених у Росії та на окупованих нею територіях, експерти ООН розцінюють як катування. Ви можете детальніше прочитати про це за посиланням.
Натомість торік звільнений з українського полону росіянин удома на регіональному телебаченні розповів, як добре йому було в полоні, а тому невдовзі сюжет довелося видаляти. Детальніше про те, як утримують військовополонених росіян в Україні, ви можете прочитати тут.