Український концерн під час вторгнення поставив до Росії комплектуючих для зброї та літаків на майже 200 мільйонів гривень

Дата: 24 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Детективи викрили та блокували міжнародний канал постачання комплектуючих для військово-промислового комплексу та об’єктів критичної інфраструктури Росії, участь у якому брали українські підприємства з Полтави та Сум. 

Про це розповіли у ДБР. 

Детективи кажуть, що промислово-інноваційна група компаній належала родині колишнього народного депутата, ім’я якого не називають. Концерн займав друге місце у поставках продукції для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції.

Забезпеченням російських держпідприємств високоефективним та енергозберігаючим обладнанням компанії займались з 2014 року та не припинили після початку повномасштабного вторгнення. Правоохоронці говорять, що комплектуючі необхідні були росіянам для сталої роботи нафтогазовидобувних, гірничих, металургійних, хімічних, вугільних та транспортних підприємств, серед яких й структури оборонно-промислового комплексу.

Обшук на одному з підприємств

Після повномасштабного вторгнення Росії, власники продовжили співпрацю, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки.

Схема працювала таким чином: фірми-прокладки відправляли замовлення українському виробнику нібито для потреб третьої сторони з країни-посередника, а після одержання продукції посередник переправляв її до РФ. 

Кінцевими отримувачами були, зокрема “Сибприбормаш”, “Смоленський авіаційний завод”, “Міаський машинобудівний завод” та “Сахаліненерго”. 

У ДБР кажуть, що від 24 лютого комплектуючих до Росії поставили на щонайменше 190 мільйонів гривень.

З офісів концерну вилучили чорнову бухгалтерію, паспорти, печатки, штампи та інші матеріали, що підтверджують протиправну діяльність.

Знайшли й російські документи одного з керівників заводу та його дружини: обидва паспорти видали 10 жовтня минулого року у Калузькій області РФ. Власники цих паспортів народились на Сумщині – жінка у селищі Вороніж, а чоловік у селищі Тулиголове.

Серед знайденого також листування фігурантів, у якому вони, наприклад, кажуть про “бідних росіян”, яких підштовхнули до нападу на Україну, й про нібито повну окупацію України росіянами до наступного року. 

Суд вже арештував майно концерну: два заводи в Сумах та Полтаві, ТРЦ в Сумах, низку квартир у Києві та елітні авто. Загальна вартість вже знайденого становить понад один мільярд гривень.

ДБР перевіряє зв’язки бенефіціарів концерну з високопосадовцями вищих ешелонів влади України, які забезпечували відшкодування ПДВ зловмисникам.

Під час повномасштабної російської агресії Державне бюро розслідувань велику увагу приділяє виявленню і блокуванню впливу країни-агресора на українську економіку, спроб руйнації української держави, а також колаборантів, які допомагають ворогу… Водночас інколи масштаби цинізму дивують навіть досвідчених правоохоронців. Адже постачання продукції для російського виробника зброї у час, коли його ж продукцією бомблять мирні міста твоєї країни – важко пояснити логічно”, – зізнаються у бюро. 

Нагадаємо, що цього року десятки мільйонів гривень власників заводу з Нікополя, який виробляв оборонну продукцію для Росії, передали до АРМА. 

Загалом же до АРМА цього року вже передали майна на майже 9 мільярдів гривень, сотні мільйонів з яких належали росіянам.

Російське майно в Україні можна конфіскувати, націоналізувати або накласти на нього санкції. Фахівці кажуть, що досі лише незначну частину активів, які належать громадянам Росії чи Білорусі, спіткала така доля. 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: