Українські лікарі вперше провели повторну трансплантацію серця
Лікарі Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України вперше провели повторну трансплантацію серця.
Про це розповіли в закладі.
Пацієнт, якому знадобилася трансплантація, – 30-річний Петро.
Сім років тому йому пересадили донорське серце в Білорусі. Річ у тім, що раніше кількість таких операцій, які робили в Україні, залишалася низькою, а тому часто українці їхали по трансплантації до сусідньої країни. Через політичну кризу, що розгорнулася там, пацієнтів не пускали зробити операції, навіть якщо ті їх оплатили.
Як розповіли в Інституті серця МОЗ, серце, трансплантоване в Мінську, почало відмовляти. У лікарні подякували родині донора за ухвалене рішення.
Щодо стану пацієнта, то він почувається добре, про що сам сказав у відео, яке опублікували медики.
Повторна трансплантація серця – унікальна операція для українських лікарів. До цього, у 2022 році, пацієнту пересаджували спершу механічний орган, а згодом донорський.
Нагадаємо, що ще 2018-го трансплантація органів в Україні була винятком. ZMINA докладно розповідала, чому так складалася ситуація.
Останніми роками, зокрема під час повномасштабного вторгнення РФ, українські лікарі вперше пересадили нирку дитині від померлого донора, підшлункову залозу, кістковий мозок від неродинного донора та провели чимало інших операцій.
Якщо ви хочете стати донором, то прочитайте колонку журналіста ZMINA про його досвід того, як усього за 10 хвилин стати посмертним донором. Торік в Україні провели майже чотири сотні трансплантацій, у більшій частині з яких ідеться саме про посмертне донорство. Кілька років тому загиблий у ДТП юнак став донором для чотирьох пацієнтів.
Фотографія обкладинки: фейсбук-сторінка Інституту серця МОЗ