Україна увійшла до Глобального альянсу з попередження сексуального насильства на війні: чим він займатиметься?
Україна братиме участь у новоствореному Глобальному альянсі з запобігання сексуальному насильству під час війни та співголовуватиме в ініціативі до кінця 2023 року.
Про це розповіли в уряді.
Разом з Україною співголовування в альянсі прийняла Колумбія, а загалом до об’єднання входять 13 країн, серед яких, Австралія, Люксембург, Колумбія, Японія, Південна Корея, Нігерія, США, Йорданія та ОАЕ.
Ініціатором створення альянсу став Лорд Ахмад Вімблдонський, який є головою делегації Сполученого Королівства та спеціальним представником прем’єра Великої Британії з питань запобігання сексуальному насильству під час збройних конфліктів.
Завданням об’єднання є “включення постраждалих в процес розробки та реалізації політик на міжнародному та національному рівнях”. Раніше в українському уряді вже заявили, що працюють над законодавчими змінами, аби постраждалі від сексуального насильства на війні могли свідчити щодо кривдників через багато років.
“Включення (до розробки та реалізації політик – Ред.) постраждалих означає створення умов для надання послуг і задоволення потреб постраждалих, а також постійний діалог з ними”, – сказала урядова Уповноважена з питань гендерної політики та віцеголова української делегації Катерина Левченко.
“Постраждалі від сексуального насильства мають бути впевнені, що їхніх кривдників, зокрема тих, хто віддавав злочинні накази буде покарано як на національному, так і міжнародному рівні”, – додала віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Українські прокурори нині розслідують щонайменше 171 випадок сексуального насильства з боку російських військовослужбовців. Серед потерпілих – 13 неповнолітніх.
В ООН вважають, що сексуальне насильство, до якого вдаються російські військовослужбовці в Україні, є частиною “воєнної стратегії” Росії.
Нагадаємо, що торік в Офісі генерального прокурора змінили підхід до роботи з категорією справ, пов’язаних із сексуальним насильством на війні. До прикладу, раніше потерпілих могли допитувати по 12–15 разів, але зараз так не роблять. Тепер спілкування обмежується одним-двома разами й лише тоді, коли потерпілі хочуть говорити.
Детальніше про зміни можете прочитати за посиланням.
Фотографія обкладинки: OLEKSII SAMSONOV/GLOBAL IMAGES UKRAINE VIA GETTY IMAGES