Україна спільно з трьома країнами подають позов до Міжнародного суду ООН через збиття літака МАУ у 2020 році

Дата: 29 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Члени Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752: Україна, Канада, Швеція та Велика Британія подають позов проти Ірану за збиття пасажирського літака до Міжнародного суду ООН.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

Уламки збитого літака. Фото: TASR / AP

Координаційна група заявила, що їй не вдалось досягнути згоди з Іраном щодо організації арбітражу відповідно до статті 14 Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації.

“Відповідно, Координаційна група має намір продовжувати колективні зусилля, щоб забезпечити притягнення Ірану до відповідальності за незаконне збиття літака рейсу PS752 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” шляхом якнайшвидшого передання спору до Міжнародного суду ООН”, — йдеться у заяві Міжнародної групи.

Нагадаємо, у квітні 2023 року суд в Ірані ухвалив вирок у справі щодо збиття пасажирського літака рейсу PS752, відправивши десятьох військових до в’язниці. 

Раніше ZMINA повідомляла, що у січні 2022 року Іран відмовився від переговорів щодо відшкодування збитків постраждалим внаслідок катастрофи МАУ.

Іранські військові повідомили, що “ненавмисно” збили літак, а влада країни досі приховує імена підозрюваних попри те, що суд у країні вже розглядає відповідну справу. Офіційний іранський звіт щодо катастрофи українське МЗС назвало збіркою маніпуляцій. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter