Україна передала Міжнародному кримінальному суду докази незаконного видворення українців з окупованого Криму

Дата: 31 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Прокуратура Автономної Республіки Крим передала до Міжнародного кримінального суду в Гаазі докази злочинів Росії проти громадян України на окупованій території півострова.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

У новій інформації йдеться про депортацію та незаконне позбавлення волі українських громадян, зокрема видворення 23 людей, що на законних підставах прибули та перебували на території Криму.

Усі 23 громадянина були визнані винними в адміністративному правопорушенні та за рішенням місцевого  окупаційного суду отримали покарання у вигляді штрафу та примусового адміністративного видворення “за межі РФ”.

До виконання рішення про видворення особи мали перебувати в центрі тимчасового утримання іноземних громадян, що розташований на території Росії в Краснодарському краї. Проте через тимчасову зупинку роботи Керченської переправи окупаційна влада вирішила вночі в кузові КамАЗа вивезти затриманих громадян до КПВВ “Каланчак”.

“Зазначені дії можна кваліфікувати як воєнні злочини та злочини проти людяності…” – зауважив представник прокуратури Автономної Республіки Крим Андрій Андросов і додав, що видворення громадян України може бути розглянуте як незаконне переміщення та незаконне позбавлення волі. 

Загалом МКС передали понад 700 сторінок доказів скоєння злочинів окупаційною владою на території півострова.

Нагадаємо, канцелярія прокурора Міжнародного кримінального суду досліджує події в Україні з 25 квітня 2014 року.
 
17 квітня 2014 року Україна подала суду заяву про визнання його юрисдикції щодо передбачуваних злочинів, скоєних на її території в період із 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.
 
Український уряд також звернувся до Міжнародного кримінального суду вдруге 8 вересня 2015 року. Другою заявою Україна визнала юрисдикцію МКС щодо передбачуваних злочинів, скоєних на території країни після 20 лютого 2014 року без кінцевої дати. Після цього прокурор суду включила в попереднє розслідування у справі “Ситуація в Україні” події після 20 лютого 2014 року в Криму і на сході України.
 
У листопаді 2016 року президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження про те, що РФ не буде учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Це сталося відразу після того, як прокурор суду визнав анексію Криму міжнародним збройним конфліктом.
 
Такий крок Кремля не захистить підозрюваних у міжнародних злочинах від переслідування суду в Гаазі. За словами голови Центру інформації з прав людини Тетяни Печончик, країни-учасники Римського статуту зобов’язані передати підозрюваного до Гааги, як тільки той прибуде на територію такої країни.

Нагадаємо, раніше правозахисники закликали мешканців Криму надсилати на електронну пошту КПГ (crimeahrg@gmail.com) матеріали, що підтверджують призов у Криму – повістки, фото- та відеоматеріали. За міжнародним гуманітарним правом, призов мешканців окупованої території вважається воєнним злочином. Правозахисники гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів воєнного злочину.

МКС є першим у світі постійним міжнародним судом з юрисдикцією щодо воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. Основним принципом роботи суду є принцип комплементарності, який полягає в тому, що суд втручається в розгляд тих чи інших справ тільки тоді, коли національні правові системи не в змозі або не бажають розслідувати і притягти до відповідальності осіб, винних у геноциді, злочинах проти людяності і воєнних злочинах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: