У зашифрованих месенджерах Telegram і Discord продають дитяче порно – розслідування

Дата: 20 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Безкоштовні шифровані додатки для обміну повідомленнями Telegram і Discord опинилися у центрі скандалу. Ці месенджери мають як відкриту, так і приховану сторону – і зловмисники користуються цим для розповсюдження заборонених матеріалів. Серед них – групи з продажу наркотиків, вкрадених фінансових даних та дитячої порнографії,

Про це пише видання Mediasapeins з посиланням на ВВС.

Зловмисники використовували і Telegram, і Discord, щоб надати користувачам  доступ до матеріалів з дитячою порнографією та знущаннями над дітьми. Посилання на такі групи у Telegram знаходилися у коментарях під відео на YouTube. Коментарі містили кодові слова, які користувач міг вільно вбити у пошуковик та отримати посилання на заборонений контент прямо з пошукової видачі. Після натискання на посилання користувач переходив у закритий чат чи канал. І хоча “публічна” сторона цього каналу була формально доступна в Інтернеті, після переходу в чат чи групу дані ставали зашифрованими.

Дослідники підтвердили, що принаймні одна з викритих груп містила сотні непристойних зображень дітей.

У YouTube заявили, що компанія рішуче блокує будь-які згадування подібного контенту на своїй платформі та вкладає кошти у технології для вирішення цієї проблеми. Представник Telegram заявив, що компанія обробляє відгуки користувачів та проводить “попереджувальні пошуки” для захисту платформи від подібних матеріалів та пропаганди тероризму.

Розслідування ВВС показало, що зловмисники також використовують додаток Discord. Автори виявили низку групових чатів, які позиціонували себе як постачальники дитячого контенту для аудиторії від 13 до 17 років. Насправді ж метою шахраїв було переконати дітей надсилати у ці чати свої інтимні фото.

Представники Discord відповіли, що кількість таких порушень становить невеликий відсоток від всього трафіку додатку, і команда розробників працює над його мінімізацією.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: