У Кривому Розі невідомі обмалювали двері квартири ЛГБТ-активіста через райдужний прапор на балконі

Дата: 18 Червня 2019
A+ A- Підписатися

У Кривому Розі невідомі обписали лайливими словами двері квартири ЛГБТ-активіста Генрі Дем’яновича через райдужний прапор, який він вивісив на своєму балконі. 

Про це він розповів Центру прав людини ZMINA

Прапор хлопець повісив 15 червня. 

“На знак солідарності з КиївПрайдом і для того, щоб підвищити видимість ЛГБТ-людей у місті. Якщо ЛГБТ-людина проходитиме повз мій балкон і побачить прапор, їй стане приємно та вона зрозуміє, що не одна“, – розповів про свої мотиви Дем’янович.

Проте вже наступного дня активіст побачив на своїй двері написи “П*дарас” та “Україна не содом”:

“Вийшов з квартири о четвертій ранку, щоб вигуляти собаку, та побачив це. Сфотографував написи та стер їх, щоб не бачили сусіди”. 

На місце інциденту активіст не викликав поліції, адже, як сам зазначив, не хотів турбувати правоохоронців. Наступного дня нових написів на дверях не було, але прапор Дем’янович вирішив зняти. 

“Я живу з рідними, а їхня безпека мені важливіша”, – зазначив він. 

За словами хлопця, прапор він неодноразово вивішував і до цього випадку, але прямих погроз на його адресу не надходило. Водночас пів року тому, як розповів Дем’янович, під матеріалом одного з місцевих медіа, де він був героєм, почали з’являтися коментарі від невідомої особи, яка знала про місце його навчання та деякі інші деталі, зокрема куди виходять вікна квартири активіста. 

Наразі Дем’янович подав до поліції заяву за статтею “Хуліганство”, але не сподівається на те, що правоохоронці знайдуть хуліганів.

“Я не відчуваю себе “потерпілим”, адже завжди шукаю у всьому позитив. От цей випадок показав, що я – видимий активіст, що навіть простий прапор за вікном може спонукати людей до дій, а також нагадав, що пора оновити страховку”, – підсумував він.

Відомо, що у своїй країні ЛГБТ-українці досі стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Згідно з останнім звітом “Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні” офісу Омбудсмана, у суспільстві досі зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТІ-співгромадян. Із початку 2018 року лише до офісу Уповноваженої надійшло 29 повідомлень про такі випадки.

Центр прав людини ZMINA докладно писав про те, чому в Україні досі ефективно не карають за напади на ґрунті ненависті, яких правозахисники за останні два роки нарахували майже чотири сотні. 

 

Хоча більшість українців доброзичливо ставляться до представників, наприклад, інших національностей, але у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter