У Запоріжжі відкрили шелтер для жінок і дітей, що постраждали від домашнього насильства

Дата: 20 Липня 2023
A+ A- Підписатися

У Запоріжжі запрацював шелтер для жінок, які постраждали від домашнього насильства. Тут жінки разом з дітьми можуть перебувати від 10 до 20 діб.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Фото: “Суспільне. Запоріжжя”

Шелтер працює безоплатно й цілодобово. У ньому є спальні, їдальня, санвузол, а також дитяча зона з іграшками. У просторі одночасно можуть розмістити 10 жінок разом з дітьми. 

“До нас вони (потерпілі від насильства. – Ред.) можуть потрапити за направленням поліції (це може бути і вдень, і вночі), а також за допомогою мобільних бригад, що працюють у місті Запоріжжі саме в цьому напрямі – домашнє насилля”, – пояснила керівниця простору Анжела Марчишина.

Фото: “Суспільне. Запоріжжя”

За словами соціальної працівниці шелтера Марини Кучеренко основне його завдання – надати первинну допомогу.

“Коли жінка потрапляє до нас, ми визначаємо її першочергові потреби. Якщо медична допомога, якщо юридична допомога потрібні або відновлення документів, ми перенаправляємо її згодом до відповідних організацій”, – розповіла Кучеренко.

У шелтері також працює психологиня Юлія Козорез. Вона надає безоплатну психологічну допомогу на анонімних консультаціях. Психологиня зазначила, що проблема домашнього насильства під час війни зросла, оскільки зараз людям важко справлятися зі стресом, вони починають вживати спиртне чи наркотики, а це часто призводить до домашнього насильства.

Нагадаємо, наприкінці червня у місті Моршин Львівської області запрацював прихисток для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, тут можна буде жити безплатно впродовж трьох місяців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter