У відкритому доступі з’явилася база з іменами та адресами росіян, які хотіли вийти на опозиційний мітинг
У мережі оприлюднили базу з даними росіян, які збиралися вийти 21 березня на акцію протесту з вимогою звільнити опозиціонера Олексія Навального. У відкритий доступ потрапили імена, домашні адреси та інші персональні дані деяких прихильників політика.
Про це повідомляє BBC.
Після оголошення голодування опозиціонера Олексія Навального його прихильники почали закликати росіян реєструватися на сайті “Свобода Навальному!” та мали намір вийти з акцією протесту, якщо їх підтримає 500 тисяч осіб. Однак після погіршення стану здоров’я політика організатори вирішили вийти на акцію раніше.
16 квітня медіа почали повідомляти про те, що у відкритому доступі з’явилася база даних з електронними адресами тих, хто зареєструвався на платформі. Дізналися про це, коли журналісти, які також зареєструвалися на сайті, отримали листи.
“У прикріпленому файлі вся база пошт – можете знайти там свою. Для тих, хто сумнівається, крім адреси пошти, ми додали час вашої реєстрації та її підтвердження. Це допоможе згадати момент, коли ви віддали свої дані в руки лузерів. У базі 529 тисяч пошт – там 70% ботів, але є і живі люди, як ви”, – йшлося в ньому.
Згодом голова регіонального штабу Навального повідомив, що інформацію вкрав колишній співробітник організації, якого нібито завербувала ФСБ. Спочатку у відкритий доступ потрапили тільки електронні адреси людей, однак згодом, коли їх “збагатили” інформацією з інших злитих баз, у них з’явилася персональна інформація.
Кореспонденту телеканалу “Дождь”, який висвітлює акції протесту, надіслали його прізвище та ім’я, дату народження та адресу реєстрації, а також погрози, що ці дані можуть отримати його роботодавці. За даними медіа, у відкритий доступ потрапили понад 52 тисячі рядків у двох файлах Exel, що містять імена або прізвища та номери телефонів. У ще більш ніж 112 тисячах рядків є також інформація про дату народження, домашню адресу, телефони, місця роботи й навчання росіян.
Журналісти BBC звернулися до власного джерела, що має доступ до злитих баз персональних даних, щоб воно встановило, звідки могли отримати додаткову інформацію. За його оцінкою, одним з таких джерел є база з доходами москвичів за попередні роки, де вказано місця роботи.
Нещодавно російська прокуратура подала до суду позов з вимогою визнати організацію Навального “Фонд боротьби з корупцією” екстремістською. Якщо суд дозволить зробити це, то прихильникам опозиціонера можуть загрожувати реальні строки ув’язнення. Перше засідання в цій справі має відбутися 26 квітня.
Нагадаємо, що нещодавно в Росії завели кримінальну справу на студентську редакцію через відео про підтримку акцій за Навального. Чотирьом редакторам журналу заборонили виходити з дому, користуватись інтернетом та іншими засобами зв’язку, спілкуватися з будь-якими людьми, крім адвоката та близьких родичів, без письмового дозволу слідчого.
У січні поточного року в десятках російських міст відбулися масові акції протесту, які спричинило ув’язнення опозиціонера Навального. Незадовго до цього політик, який повернувся з лікування, потрапив у СІЗО після суду, який провели в стінах поліцейського відділку. Силовики жорстко б’ють протестувальників та затримали тисячі людей.
Фотографія обкладинки: neweurope.eu