“Радіо Свобода” заявило про скорочення мовлення та відправку в простій частини співробітників
Українська редакція “Радіо Свобода” заявила про скорочення мовлення та відправку в простій частини співробітників. Зокрема, 11 квітня в ефір вийшов останній випуск стріму “Свобода.Ранок”, який виходив на каналі медіа в ютубі й на телеканалі “Еспресо” впродовж двох років.
Про це повідомили на сайті “Радіо Свобода”.

За даними “Еспресо”, проєкт був одним із найбільш рейтингових у програмі телеканалу.
Як розповіла випускова редакторка “Свободи.Ранок” Анна Тохмахчі, у програмі одними з перших розповідали про підбиття російських кораблів в Чорному морі, підрив греблі Каховської ГЕС, похід Пригожина на Москву. Також тут ділилися історіями людей, які зверталися до журналістів по допомогу і вимагали відповідей від представників влади, наприклад, військові 155 бригади ТрО.
“До нас включалися топспікери, представники влади, законодавці. Нас дивилися люди з окупованих територій, які прагнуть отримувати об’єктивну та чесну інформацію”, – зазначила медійниця.
З 14 квітня у простій відправиться частина співробітників у Києві та Львові.
У “Радіо Свобода” назвали це вимушеним кроком у той час, як медіа “виборює право отримати фінансування Конгресу США в американських судах”.
З 1 квітня у частково оплачувану відпустку також пішла частина співробітників у Празі з різних мовних служб, повідомила директорка Української редакції РС Мар’яна Драч.
Водночас “Радіо Свобода” суттєво скоротило співпрацю з фрілансерами, призупинило подкасти “Діалоги з Портниковим” й “Історична Свобода”, в яких брали участь позаштатні автори Віталій Портников і Дмитро Шурхало.
Попри все, “Радіо Свобода” продовжує висвітлювати події на фронті, доносить інформацію жителям в окупації в межах проєктів “Крим.Реалії” і “Донбас.Реалії”, проводить журналістські розслідування у проєкті “Схеми”, аналізує події в інформаційно-аналітичній програмі “Свобода Live” тощо.
10 квітня “Радіо Свобода” подало новий терміновий запит до суду у Вашингтоні з проханням зобов’язати USAGM — Американську агенцію з глобальних медіа виплатити кошти, які виділив Конгрес США на роботу організації у квітні.
Нагадаємо, що в березні нинішнього року Агентство США з глобальних медіа (USAGM) відкликало скасування гранту для “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода” і вирішило повернути фінансування.
Рішення відновити кошти з’явилося після того, як Федеральний окружний суд у Вашингтоні 26 березня підтримав “Радіо Свобода”.
Перед цим президент і головний виконавчий директор “Радіо Свобода” Стівен Капус заявив, що уряд США скасував федеральну грантову угоду для медіа, яка фінансувала глобальні операції.
Після цього коаліція з 27 міжнародних правозахисних та медіаорганізацій звернулася до уряду США з вимогою захистити свободу преси та журналістів, що працюють в мережі Агентства США з глобальних медіа (USAGM), на фоні наказу про скорочення відомства.
Згодом “Радіо Свобода” ініціювало судовий позов до USAGM “з метою уникнення непоправної шкоди” для мовника через призупинення гранту, затвердженого Конгресом США. Таке зупинення – крок у межах зусиль агентства припинити фінансування RFE / RL.
У позові стверджувалося, що відмова в доступі до коштів порушує федеральні закони й Конституцію США, яка надає Конгресу верховну владу над федеральними витратами.
Читайте також: Рішення Трампа заморозити міжнародну допомогу спровокувало кризу у світовій журналістиці