У Сил оборони вистачить можливостей забезпечувати супровід журналістів – Наталія Гуменюк

Дата: 22 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Збройні сили України здатні забезпечити супровід акредитованих представників засобів масової інформації для роботи в так званій жовтій зоні.

Про це в інтерв’ю виданню “АрміяІнформ” заявила очільниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України капітан 1 рангу Наталія Гуменюк.

Наталія Гуменюк. Джерело: armyinform.com.ua

Так вона прокоментувала думку медійників щодо того, що в ЗСУ не вистачить сил і можливостей забезпечувати їхній супровід для роботи з висвітлення бойових дій.

“Ми працюємо єдиними силами оборони, а це означає, що це не тільки прессекретарі. Це залучення пресофіцерів і представників пресслужб національної поліції, ДСНС, які також працюють в умовах воєнного стану і можуть супроводжувати на певних ділянках. Наше завдання наразі скоординувати цю діяльність, і якраз ми цим і займаємось. До того ж до супроводу можуть бути залучені й представники місцевих органів влади, які вповноважені військовим командуванням надати такий супровід”, – сказала вона.

Гуменюк зазначила, що вони максимально відкриті до організації роботи й навіть не відкидають методу дистанційного контролю, наприклад щодо журналістів, які проживають у населених пунктах “червоної” або “жовтої” зони. За її словами, останні можуть скоординувати діяльність із пресофіцером на місці, і якщо вона не пов’язана з безпекою операцій, то здійснюватимуть її в умовах дистанційного контролю, тобто на зв’язку з пресофіцером без його фізичної присутності.

На переконання очільниці об’єднаного координаційного центру, його зусилля спрямовані на те, щоб робота журналістів не зупинялась, висвітлення подій було об’єктивним, але не шкодило військовій операції.

Щодо перегляду зон, він залежатиме від змін оперативної ситуації, сказала Гуменюк. Періодичний момент реагування – не рідше ніж один раз на тиждень. Проводитиметься додатковий аналіз загальної ситуації й, цілком імовірно, переведення населених пунктів і територій з однієї зони до іншої відповідно до розвитку бойових подій, уточнила вона.

Також ЗСУ реагуватиме й на ситуації, що потребуватимуть негайного висвітлення. Координаційний центр залишає за собою право командувача ОСУ оперативно розглянути питання щодо доступу на конкретну ділянку навіть “червоної зони” для об’єктивного висвітлення і доведення до світової спільноти тієї ситуації, яка того потребує.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що учасники Медіаруху, українські та іноземні журналісти заявили про неприпустимість нових обмежень роботи медіа під час дії воєнного стану та закликають зняти надмірні заборони. Про це вони заявили на тлі зміни в Україні правил отримання журналістами акредитації під час дії воєнного стану та введення “зонування”. 

У “червоній зоні” робота журналістів заборонена, у “жовтій” можлива лише в супроводі пресофіцера, а в “зеленій” можлива без обмежень. Водночас, за попередньою інформацією, до “червоної зони” потрапила вся лінія фронту, а також деокуповані населені пункти. 

У Медіарусі наголошують, що до так званої жовтої зони потрапили численні мирні населені пункти, де працюють місцеві медіа та регіональні журналісти, а також обласні центри Херсон і Миколаїв.

“У ЗСУ немає достатньої кількості пресофіцерів, щоб супроводжувати в “жовтих зонах” узагалі всіх журналістів і всі знімальні групи, включно з регіональними, які часто не мають на меті висвітлення діяльності Сил Оборони України або не потребують доступу на військові обʼєкти”, – пояснили вони. 

Автори заяви кажуть, що робота медіа та журналістів є особливо важливою зараз, “коли увага світової спільноти до України поступово згасає”, а тому кроки, які журналісти називають необачними, справлять негативний вплив на імідж і підтримку України у світі.

Зі схожою заявою до української влади із закликом зняти надмірні обмеження для роботи акредитованих журналістів також виступила організація “Репортери без кордонів”.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter