У Росії заблокували музичний сервіс після того, як в окупованій Алушті жінка прослухала пісню про Чорнобаївку

Дата: 10 Березня 2023
A+ A- Підписатися

У Росії заблокували музичний сервіс Last.fm. Офіційно причини цього не називають, але, ймовірно, причиною стала пісня українського гурту Jalsomino “Чорнобаївка”. 

Про це повідомили правозахисники з “Роскомсвободи”. 

Російська техніка горить на аеродромі у Чорнобаївці торік. Фото: CNN

Чорнобаївка – село за 10 км на північ від Херсона, у якому до початку повномасштабного російського вторгнення мешкало трохи більше як 9 тисяч осіб.

Населений пункт вважають “воротами” до Херсона через розташований там аеродром, що має стратегічне значення. Українські захисники майже два десятки разів знищували там російську техніку, що породило чимало мемів, а назва села стала загальною. 

Припущення щодо того, чому саме заблокували Last.fm у Росії, правозахисники зробили через історію, що трапилась днями в окупованому росіянами Криму. Там в Алушті жінка на всю гучність на стоянці увімкнула “Чорнобаївку”, а проросійські телеграм-канали, які закликали покарати її, особливо звертали увагу на слова пісні, що містять заклики до “вбивства російських солдатів”

“Є таке місце на нашій землі, воно стане цвинтарем для всієї русні. Це як чорна діра (ха), але для кацапів. Вони туди приходять і зникають насправді. Це місто сили, це місто волі. Це місто зруйнованої “руської долі”. Чорнобаївка, Чорнобаївка – це для всій русні роз’***ївка”, – співають у пісні. 

Правозахисники з “Роскомсвободи” підкреслюють, що пісня офіційно не внесена у РФ в реєстр екстремістських матеріалів, а до переліку заборонених сайтів весь сервіс, де міститься трек, вирішив додати “невказаний держорган”.  

“Невказаний держорган”, під яким із великою ймовірністю ховається Генпрокуратура, звернув увагу на пісню саме після цього випадку (в окупованій Алушті. – Ред.)”, – кажуть вони. 

Фото: mhsmustang.com

За час повномасштабного російського вторгнення в Україну новин з окупованого Криму про те, як там переслідують людей за прослуховування українських пісень, побільшало. Загалом за рік великої війни на півострові російські силовики склали 247 протоколів проти кримчан за антивоєнні виступи, а щонайменше 14 людей постраждали за прослуховування українських пісень.

Під переслідування можна потрапити навіть за прослуховування пісні Вєрки Сердючки “А у нас гуляночка”. У цій пісні є слова: “Ллються пісні, ллються вина й стукають, стукають, стукають келихи в такт. Ще не вмерла Україна, якщо ми гуляєм так”. 

Детальніше про те, як кримчани висловлюють незгоду щодо розв’язаної Росією війни, ви можете прочитати за посиланням.  

Нагадаємо, що  торік російська влада заблокувала рекордну кількість інтернет-ресурсів. Дослідникам вдалось зафіксувати понад 637 тисяч випадків. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter