У Росії хочуть карати журналістів за “неправильне” висвітлення діяльності судів

Дата: 05 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

Рада суддів РФ пропонує розробити для ЗМІ правила висвітлення діяльності судів, а також ввести відповідальність для журналістів за тиск на суд і лобіювання інтересів через публікацію негативних матеріалів про діяльність судових органів.

Про це повідомляє ТАСС.

Пропозиції закріпили у проєкті концепції інформаційної політики судової системи на 2020-2030 роки. Серед запропонованих заходів “захисту суддів”, зокрема:

  • розробка нормативного акта про спеціальні правила освітлення в ЗМІ діяльності судів;
  • впровадження «ефективного механізму захисту від дискредитації судової влади в ЗМІ;
  • припинення зловживань з боку окремих представників ЗМІ», а саме розробка спеціального акту про порядок і способи реагування на свідомо недостовірну інформацію;
  • введення відповідальності для ЗМІ та журналістів за тиск на суд і «лобіювання інтересів окремих осіб шляхом розміщення в ЗМІ на комерційній основі негативних матеріалів про діяльність судів».

На думку суддів, у Росії набула особливої актуальності проблема “скандалізації правосуддя”, що виявляється у “маніпулюванні громадською думкою щодо судової влади, применшенні її авторитету, безладній, необґрунтованій критиці, що підриває довіру громадськості до процесу здійснення правосуддя”.

Як відомо, у Росії влада використовує суди, аби боротися з інакомисленням. Так, наприклад, всього за пів року з моменту ухвалення в країні закону, який карає за неповагу до органів влади в інтернеті, російські суди встигли оштрафувати 45 людей. Серед засуджених опинились житель міста Мала Вішера, який назвав Путіна “сказочным дол***” та опублікував фото очільника Росії в одній із соціальних мереж. Його оштрафували на 30 тисяч рублів. Такий самий штраф згодом дістав за публікацію фотографії з графіті “Путін пі..ор” на будівлі обласного управління МВС у фейсбуці архітектор з Ярославля. 

Також суди дають дуже жорстокі покарання людям, яких силовики затримують на опозиційних мітингах. Після липневих та серпневих акцій протесту суди винесли десятки рішень про позбавлення волі, зокрема, за багаторазове порушення правил проведення мітингів активіста Костянтина Котова відправили на чотири року до колонії.

Стаття, за якою засудили Котова, застосовується в РФ дуже рідко. Востаннє за аналогічними звинуваченнями Басманний суд Москви запроторив за ґрати на три роки активіста Ільдара Дадіна

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter