У разі відмови України від Криму вона програє – Наріман Джелял

Дата: 27 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Якщо Україна відмовиться від свого Кримського півострова, вона програє в протистоянні з Російською Федерацією.

Таке переконання в інтерв’ю проєкту “Карп’як на Суспільному” розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

За його словами, країна-агресор сильно розуміє, наскільки Крим є важливий для забезпечення і цілісності, і безпеки, і свободи Української держави.

Він також додав, що без Криму “Україна не буде відновлена та повноцінна”.

Крім того, колишній бранець Кремля наголосив, що в тимчасово окупованому Криму лишаються люди, які продовжують вважати себе українськими громадянами, які зберігають лояльність і вірність Україні та перебувають під тиском, репресіями і погрозами з боку РФ.

Також Джелял наголосив, що стабільність у Європі пов’язана з територіальною цілісністю України, і більшість партнерів у Європі це розуміють.

“Ми маємо розуміти, що віддавши Крим Росії, питання просто не вирішиться. Як то пропонує Китай, чи пропонувала Бразилія… Я постійно, об’їжджаючи європейські країни чи Сполучені Штати, наводив простий приклад. На 2022-й рік вісім років, як Крим вже був фактично під владою Росії. Чи задовільнилась Росія цією ситуацією? Ні. Вона напала на всю Україну і почала повномасштабне вторгнення… І ми бачимо, що провідні європейські лідери це розуміють і про це відверто кажуть. На тлі того, що заявляє [президент США Дональд] Трамп, Європа сьогодні, нехай запізно, але говорить про те, що “ні, ми не можемо залишити ситуацію такою, ми маємо допомогти Україні відновити територіальну цілісність…” – сказав Джелял.

Раніше український президент Володимир Зеленський повідомляв, що заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній бранець Кремля Наріман Джелял стане новим послом України в Туреччині. 

Раніше ZMINA повідомила про результати дослідження зі ставленням українського суспільства щодо деокупації Кримського півострова. 

Читайте також: Світ відкриє дорогу в пекло, якщо змушуватиме Україну до поступок своїми територіями заради миру – Рефат Чубаров

Нагадаємо, Україна закликає міжнародну спільноту об’єднатися для відновлення глобальної безпеки згідно зі Статутом ООН та посилити санкції проти Росії, щоб забезпечити дотримання міжнародного права. Після першого вторгнення Росії у 2014 році Україна прагне звільнення своїх територій у межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, одночасно розробляючи комплексні стратегії та політики реінтеграції для всіх звільнених територій.

За словами президента України Володимира Зеленського, наразі звільнення півострова військовим шляхом “неможливе через нестачу сил”. Вище військово-політичне керівництво заявило про деокупацію Кримського півострова дипломатичним шляхом. 

Раніше, під час третього саміту Кримської платформи, президент України заявив, що Росія ізолювала Крим і що сучасність до півострова здатна повернути лише Україна. 

Він зазначив, що повоєнна трансформація України забезпечить для Криму такі економічні зміни, які дозволять йому працювати та бути економічно привабливим увесь рік, а не лише в сезон. Україна вже розробила Стратегію відновлення Криму після його деокупації. 

Читайте також: “Здійснили угоду з викраденим майном”: Подоляк радить росіянам судитися з РФ за втрачену нерухомість після деокупації Криму

Напередодні голова Головного управління розвідки Кирило Буданов в інтерв’ю журналістові Ейнуллі Фатуллаєву висловив думку, що до кінця 2025 року вдасться досягти режиму припинення вогню на фронті.

“Це парадоксальна ситуація: попри те, що стартові позиції сторін діаметрально протилежні, настільки, наскільки це можливо. Водночас я думаю, що цього року ми прийдемо до режиму припинення вогню. Наскільки це буде довго і наскільки буде ефективно – це інше питання. Але те, що це станеться, то я думаю, що це станеться. Для цього є більшість складових”, – сказав очільник ГУР Міноборони України.

Нагадаємо, 21 січня 2025 року Коаліція правозахисних організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, оголосила 13 пріоритетних кроків для Верховної Ради та Кабміну у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України на 2025 рік.

Правозахисна спільнота в Україні закликала владу, зокрема, розбудувати систему підтримки зв’язків зі своїми громадянами в окупації, які країна-агресор систематично намагається розірвати. Серед інших рекомендацій у документі також міститься пункт про запровадження програм підтримки для дітей та молоді задля сприяння їхній адаптації та інтеграції після виїзду з окупації, зокрема для проходження навчання.

Крім того, напередодні коаліція оприлюднила до 13-ї сесії Верховної Ради чергову дорожню карту законопроєктів щодо постраждалого населення з метою консолідації зусиль, формування послідовної законодавчої політики та забезпечення ефективної допомоги.

За підсумками аналізу законопроєктів, представлених у дорожній карті, правозахисники вважають важливим звернути увагу народних депутатів України на окремі питання, які виникають у процесі підготовки та розгляду законодавчих ініціатив із цієї тематики.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter