У Києві до питання безбарʼєрності ставляться дуже формально – депутатка Ксенія Семенова

Дата: 15 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Депутатка Київської міської ради та заступниця голови комісії з питань цифрової трансформації й адміністративних послуг Ксенія Семенова вважає, що питання доступності та інклюзивності гостро стоїть абсолютно в усіх містах України, і Київ – не виняток. За її словами, часто до питання безбарʼєрності у столиці ставляться формально. Зокрема, це простежується на прикладі розвитку дорожньої інфраструктури.

Про це вона розповіла під час презентації звіту “Оцінка інклюзивного реагування на надзвичайні ситуації. Доступність місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених жінок з інвалідністю”, організованої Fight For Right.

Фото: Наталія Левіна

Так, депутатка розповіла про випадки, коли у переходах встановлюють неробочі ліфти або пандуси з занадто різким нахилом, імітуючи при цьому доступність, однак скористатися цими засобами люди з маломобільних груп населення не можуть.

“Якщо є інклюзивність, то люди з інвалідністю самі можуть скористатися послугами, а не чекати, поки їх хто занесе чи перенесе. Минулого року закладали бюджет на ремонти житлових будинків, шкіл і укриттів у них, але нічого не було закладено для пристосування людей з інвалідністю. Говорили, мовляв, треба подумати і можливо зробити це іншим разом”, – наголосила Семенова.

Це питання стосується й інших приміщень, таких як квартири для внутрішньо переміщених осіб та шелтери для жінок, які постраждали від гендерно зумовленого насильства.

“Я була там, і вона зовсім не пристосовані для людей з інвалідністю. Нам вже треба думати над тим, яким чином адаптувати ці приміщення під потреби усіх”, – пояснила вона. 

Водночас Семенова наголосила, що наразі дуже важливо просувати ідею того, що весь громадський простір і місця, де надаються соціальні послуги (ЦНАПи, лікарні, садочки, школи) мають бути доступними для людей з інвалідністю.

“Ми живемо в ситуації війни, коли фактично щоденно збільшується кількість людей з інвалідністю. І якщо раніше відбувалася їх стигматизація, мовляв, “ой, тобі не пощастило у житті”, то зараз люди, які отримали травми внаслідок бойових дій чи обстрілів будуть вимагали від влади створення безбарʼєрного простору”, – підсумувала депутатка. 

Нагадаємо, що у 2024 році Міністерство культури та інформаційної політики України запустить новий проєкт “Культура без бар’єрів”. Він передбачає безбарʼєрність у наданні культурних послуг та просторів для всіх українців з особливою увагою до ветеранів, людей з порушенням слуху, зору, моторики, психічних та інтелектуальних порушень.

У 2023 році відомство вже систематизувало флагманські проєкти та сформувало професійну команду для їхньої реалізації. Зокрема, у структурі створили відділ політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я, запрацювала система діяльності відповідальних осіб із цих питань у закладах культури.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter