У Криму окупанти штурмували магазин із продавчинею, яка в соцмережі опублікувала кліп “Фортеця Бахмут”
Російські силовики затримали жительку тимчасово окупованої Феодосії Лілію Манцерову через публікацію на своїй сторінці в соцмережі “ВКонтакте” кліпу пісні “Фортеця Бахмут” українського гурту “Антитіла” та композиції “Героям (UA)” гурту “БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ”.
Про це інформує телеграм-канал “Трибунал. Крымский эпизод”.
У повідомленні мовиться, що для затримання Манцерової окупанти залучили чотирьох автоматників. Вони “взяли штурмом” продовольчий магазин, у якому працювала жінка.
Згідно з рішенням незаконного “Феодосійського міського суду”, в кліпах фахівець побачив зображення “Тризубця”. Жінці призначили дві доби арешту.
У телеграм-каналі “Крымский СМЕРШ”, автором якого є проросійський блогер Таліпов, з’явилося відео з вибаченнями жінки.
Крім того, незаконний “суд” оштрафував 70-річного жителя тимчасово окупованого селища Леніне на 50 тисяч рублів за нібито “дискредитацію армії РФ”, повідомляє так звана пресслужба “суду”.
Ім’я та прізвище чоловіка в повідомленні не вказується, його публічна позиція щодо цього рішення відсутня.
Нагадаємо, наприкінці жовтня 2023 року російські силовики в камуфляжі ввірвалися до будинку мешканки тимчасово окупованої Ялти Наталії Голоколосової. На опублікованому в проросійських пабліках відео під час уповільненого перегляду можна розглянути, що один нападник штовхає жінку на підлогу, а другий завдає щонайменше двох ударів ногою в ділянку ребер та попереку.
Ініціатива “Трибунал. Кримський епізод” закликає кримчан повідомляти про переслідування та інші відомі факти порушень прав людини в Криму у свій чат-бот. Також Кримська правозахисна група закликала кримчан надсилати документи та інші докази, які підтверджують скоєння злочинів в окупованому Криму.
Як відомо, раніше Російська Федерація стверджувала про тотальну підтримку протиправної окупації півострова з боку громадян України в Криму, утім правозахисники фіксують дедалі більшу кількість випадків переслідувань кримчан за проукраїнську позицію.
Серед тих, хто переслідує кримчан, є проросійський кримський блогер Олександр Таліпов: у своїх телеграм-каналах він публікує персональні дані кримчан, які підтримують Україну. Внаслідок скарг Таліпова кримчан притягують до адміністративної та кримінальної відповідальності за “дискредитацію” армії РФ.
Кримська прокуратура порушила кримінальне провадження стосовно Таліпова за статтею про розпалювання національної ворожнечі та ненависті.
У своїй щорічній доповіді “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна” Рада Європи констатувала, що за роки окупації на півострові значно погіршилося становище зі свободою слова, особливо після запровадження суворого екстремістського законодавства. У Раді Європи вказали, що його застосовують для надмірного та непропорційного переслідування критиків.
Загалом середовище на півострові лишається несприятливим для свободи вираження думок та свободи слова серед ЗМІ, підкреслили автори доповіді. У документі йдеться, що секретаріат Ради Європи продовжує отримувати повідомлення, які свідчать про втручання у свободу вираження та свободу слова. Укладачі доповіді прирівнюють такі втручання до цензури.
У липні 2023 року керівний партнер Global Rights Compliance LLP Вейн Джордаш на полях Кримської платформи заявив, що Міжнародний кримінальний суд недопрацьовує в питанні розслідування міжнародних злочинів щодо цивільних у тимчасово окупованому Криму.
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.