У Ялті окупанти побили кримчанку Наталю Голоколосову через дописи про Путіна та Шойгу

Дата: 29 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Російські силовики у камуфляжі увірвалися до будинку мешканки тимчасово окупованої Ялти Наталії Голоколосової. На опублікованому в проросійських пабліках відео при уповільненому перегляді можна розглянути, що один нападник штовхає жінку на підлогу, а другий завдає щонайменше два удари ногою в область ребер та попереку.

Про це повідомляє правозахисна ініціатива “Трибунал. Кримський епізод”

 

Причиною нападу і подальшого затримання, як зауважують кримські правозахисники, стали карикатурні публікації Голоколосової щодо російського президента і міністра оборони.

Пізніше силовики поширили відео, на якому потерпіла повідомляє, що висловлювала свою думку, про що шкодує.

“Зобов’язуюсь видалити і більше не поширювати”, – сказала потерпіла.

Також це ретранслювали кримські медіа, які контролюють окупаційний уряд. На сайті Ялтинського міського суду не вдалося знайти інформації про розгляд правопорушень щодо Голоколосової.

Наталія Голоколосова

Цього місяця аналогічні переслідування ініціатива зафіксувала 18 жовтня та 6 жовтня. У правозахисній організації вважають, що це вказує на системність та масштабність фізичного насильства стосовно кримчан з іншими політичними поглядами чи переконаннями.

Вони наголошують, що у заподіянні фізичної шкоди в цих епізодах вбачається безліч ознак переслідування групи громадянського населення, що ідентифікується за ознакою ідеологічної спільності. Відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду, такі дії розцінюються як злочини проти людяності, які є тяжчими, ніж воєнні злочини.

Ініціатива “Трибунал. Кримський епізод” закликає кримчан повідомляти про переслідування та інші відомі факти порушень прав людини в Криму  у свій чат-бот.

Як відомо, раніше Російська Федерація стверджувала про тотальну підтримку протиправної окупації півострова з боку громадян України в Криму, утім, правозахисники фіксують дедалі більшу кількість випадків переслідувань кримчан за проукраїнську позицію. 

Серед тих, хто переслідує кримчан, є проросійський кримський блогер Олександр Таліпов: у своїх телеграм-каналах він публікує персональні дані кримчан, які підтримують Україну. Внаслідок скарг Таліпова кримчан притягують до адміністративної та кримінальної відповідальності за “дискредитацію” армії РФ.

Кримська прокуратура порушила кримінальне провадження стосовно Таліпова за статтею про розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

У своїй щорічній доповіді “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна” Рада Європи констатувала, що за роки окупації на півострові значно погіршилося становище зі свободою слова, особливо після запровадження суворого екстремістського законодавства. У Раді Європи вказали, що його застосовують для надмірного та непропорційного переслідування критиків.

Загалом середовище на півострові лишається несприятливим для свободи вираження думок та свободи слова серед ЗМІ, підкреслили автори доповіді. У документі йдеться, що секретаріат Ради Європи продовжує отримувати повідомлення, які свідчать про втручання у свободу вираження та свободу слова. Укладачі доповіді прирівнюють такі втручання до цензури.

У липні 2023 року керівний партнер Global Rights Compliance LLP Вейн Джордаш на полях Кримської платформи заявив, що Міжнародний кримінальний суд недопрацьовує в питанні розслідування міжнародних злочинів щодо цивільних у тимчасово окупованому Криму.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter