У Грузії довічне отримав убивця трансгендерної жінки Кесарії Абрамідзе

Дата: 16 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

У Грузії суд призначив довічне позбавлення волі Беку Джаїані, якого визнав винним у вбивстві торік трансгендерної моделі Кесарії Абрамідзе. 

Про це розповідає “Ехо Кавказу”. 

Фото: інстаграм-сторінка Кесарії Абрамідзе

Засуджений 26-річний чоловік убив дівчину у власному будинку з особливою жорстокістю у вересні 2024 року. 

Серед причин злочину називали, зокрема, публікацію спільного фото в соцмережах. Також знайомі вбитої казали про нібито причетність убивці до нападів на ЛГБТ-прайди в Грузії, а також домашнє насильство в парі Джаїані та Абрамідзе.

Слідчі спершу закидали Джаїані “умисне вбивство”, але перекваліфікували справу на “умисне вбивство за обтяжувальними обставинами за ознакою статі”. Поліція затримала його в аеропорту під час спроби втечі.

На останньому засіданні суду чоловіка не було, але він передав листа, в якому переконує, що розкаявся. Водночас Джаїані не погоджується з обтяжувальними обставинами, так само як і зі звинуваченнями в домашньому насильстві, яке передувало вбивству. 

Фото: Radio Tbilisi

Вбивство Абрамідзе відбулося на тлі ухвалення грузинським парламентом трансфобного закону, схожого на той, що працює в Росії. Дослідники, які вивчали вплив російського закону, встановили зв’язок щодо того, як більшає насильства в суспільстві, коли держава неприховано дискримінує частину людей, фактично дозволяючи це іншим. 

Президентка Грузії Саломе Зарубішвілі, коментуючи торік убивство Абрамідзе, сподівалась, що трагедія допоможе грузинам “олюднитись і стати християнами”.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров’я не вважає трансгендерність психічним розладом, але досі транслюди продовжують стикатися з дискримінацією у всьому світі та стають жертвами жорстоких убивств на ґрунті ненависті. 

З дискримінацією, зокрема нападами, стикаються й трансгендерні люди в Україні, а трансфобні коментарі собі дозволяють на рівні очільників міністерств. 

У 2023 році у світі вбили щонайменше 320 транслюдей, більшість із яких – жінки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter