У Білорусі Світлану Тихановську заочно засудили до 15 років колонії

Дата: 06 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Мінський міський суд ухвалив вирок у кримінальній справі членів Координаційної ради білоруської опозиції. Зокрема, лідерку опозиції та переможницю президентських виборів 2020-го Світлану Тихановську заочно засудили до 15 років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Про це пише “Белта”.

Світлана Тихановська. Фото: Associated Press

Крім того, колишнього міністра культури Павла Латушка заочно засудили до 18 років колонії. Трьом іншим фігурантам справи – Марії Мороз, Ользі Ковальковій та Сергію Дилевському – призначили по 12 років колонії.

Тихановську та її соратників визнали винними “в змові, вчиненій з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом; створенні екстремістського формування та керівництві таким формуванням; публічних закликах до захоплення державної влади та вчиненні інших дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі”.

Нагадаємо, що у 2020 році Тихановська перемогла на президентських виборах у Білорусі. Вона не збиралася балотуватися на цей пост до того, поки її чоловіка – політика Сергія Тихановського – не затримали білоруські силовики. Він досі перебуває в країні, де його відправили до колонії на 18 років. 

Спочатку Тихановська вивезла з Білорусі дітей, адже їй телефонували з українського номера з погрозами арештувати та забрати їх. Згодом вона і сама була змушена покинути країну.

У жовтні 2022 року правоохоронці Білорусі відкрили справу проти опозиційних лідерів. Серед них опинилась і Тихановська.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter