У березні цього року надійшло понад 3 тисячі заяв щодо здавання у полон від російських військових

Дата: 20 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Російські військові у березні у два рази частіше звертались щодо здачі у полон, ніж у грудні минулого року. 

Про це розповів у ефірі “Радіо Свобода” співробітник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Віталій Матвієнко.

Полонений російський військовий говорить з рідними телефоном у таборі в Україні

У березні цього року звернень щодо полону від російських військових нарахували понад три тисячі. Матвієнко пов’язує зростання їхньої кількості з очікуваним контрнаступом ЗСУ та значними втратами російських сил на фронті.

“Така тенденція зберігається і в квітні. Якщо порівнювати, то в грудні 2022 року ми зафіксували 1,5 тисячі звернень”, – додає він. 

Раніше у штабі з питань поводження з військовополоненими казали, що чималою популярністю користується сайт із порадами, як здатись в український полон. Так, у січні платформу відвідали 5,6 мільйона користувачів, 4,7 мільйона яких з Росії, а найбільший інтерес спостерігають серед жителів Москви, Санкт-Петербурга, Краснодарського краю, Ростовської та Нижньогородської областей РФ.

Окрім цього, працює й гаряча лінія, на якій десятеро операторів приймають від пів сотні до сотні дзвінків на день.  

Оскільки влада Росії намагається блокувати доступ до офіційного сайту проєкту “Хочу жити”, вся інформація про здачу в полон російською також є на сторінках проєкту в TelegramFacebookTwitterYouTube, і віднедавна на Viber каналі.

Нагадаємо, що Україна гарантує російським військовим, які здадуться в полон, утримання згідно з нормами Женевських конвенцій:  триразове харчування, медична допомога та можливість зв’язуватися з родичами. 

На утримання одного російського військовополоненого Україна витрачає три тисячі гривень щомісячно, а живуть вони в одному таборі та понад пів сотні дільниць, що розташовані майже в кожному регіоні країни.

Умови у таборі вже неодноразово показували як українські посадовці, так і іноземні журналісти, зокрема російські. 

Своєю чергою Росія катує тих, хто потрапляє у полон до неї. Торік звільнений з російського полону комбат “Азова” Олег Мудрак помер унаслідок зупинки серця. Після звільнення він був дуже виснажений. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter