The Financial Times надрукувала заклик до Трампа стати на захист журналіста Семени

Дата: 27 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Британська газета The Financial Times 26 січня надрукувала листа до редактора про долю кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці. Публікація називається “Чи підтримає лідер вільного світу віроломну російську агресію?”.

У публікації  журналіста Юрія Луканова, який співпрацює з Центром інформації про права людини у галузі міжнародної адвокації, згадується, що Миколі Семені було висунуто звинувачення того ж дня, коли відбувалася інавгурація Дональда Трампа.

Коли Трамп був кандидатом в президенти, він здивував своєю пропозицією визнати нелегальну анексію Криму через те,  що, за його словами, більшість кримчан підтримувала ідею приєднатися до Росії. Президент Трамп, відзначається в листі, має взяти до уваги, що Микола Семена зараз увійшов до довгого списку тих журналістів, активістів і простих кримчан, хто може отримати тривалий тюремний термін за те, що має  протилежну точку зору.

В публікації згадується про так звану кримську поправку до Кримінального кодексу Росії, ухвалену Думою у травні 2014 року, яка передбачає п’ять років в’язниці для кожного, хто порушить питання територіальної цілісності Росії. Четверо кримських журналістів отримали звинувачення, згідно цього закону, за те, що говорили про легальне право України на цю територію. Кілька дюжин активістів і членів кримськотатарської етнічної меншини стикнулися з  такими ж звинуваченнями за незгоду з незаконним захопленням землі і репресіями на півострові.

Автор публікації згадує також паризького кореспондента “Укрінформу” Романа Сущенка, якого арештували у Москві, куди він приїхав провідати родичів, і звинуватили у шпигунстві проти Росії.

“Росія вже третій рік, – йдеться у публікації, –  веде жорстоку війну проти України:   від  гібридного   залякування і дезінформації через пропагандистські канали аж  до  пригнічення і реальних не на життя, а на смерть, військових битв у східному регіоні – Донбасі. Об’єднані російські військові сили і сили відколотих регіонів продовжують щоденні обстріли і регулярні вбивства урядових військ. Коло 10 000 людей загинуло  у майже трирічній боротьбі. Не зважаючи на це, президент Трамп повторює про свої плани встановити дружні стосунки з Росією і може підтримати зняття санкцій накладених через агресію проти України”.

Публікація завершується пропозицією лідеру вільного світу  Дональду Трампу, коли він тиснутиме руку російському візаві Володимиру Путіну під час зустрічі тет-а-тет,  говорити  про долю журналіста Миколи  Семени, який писав для “Радіо вільна Європа” “Радіо Свобода”, про інших переслідуваних кримчан і  донбаських жертв триваючої війни.

Автор публікації резюмує, що мовчання містера Трампа лише підтримає і заохотить далі розпалювати віроломну війну Росії проти свободи слова, прав людини і миролюбного сусіда.

Нагадаємо, 20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про “сепаратизм”. Згідно нього, кримський журналіст “підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії”.

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ’єктивна і не відповідає дійсності.

Як відомо, навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

23 серпня захист Миколи Семени закликав ФСБ випустити його з Криму на лікування. 

До цього відпустити Миколу Семену на лікування до Києва у російської влади вимагали Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи слова.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва. 

28 листопада Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати у Брюсселі європейську премію у сфері свободи слова ім. Павла Шеремета.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter