Справа Шеремета: поліція готова передати матеріали до суду

Дата: 02 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Початок розгляду судом справи щодо вбивства журналіста Павла Шеремета залежить від того, коли адвокати підозрюваних закінчать ознайомлюватися з матеріалами. 

Про це заявили в Нацполіції. 

 38 томів матеріалів досудового розслідування, які підготували поліцейські для сторони захисту, адвокати підозрюваних отримали лише на початку червня та чекали на них понад тиждень. У своїй заяві правоохоронці наголосили, що не обмежуватимуть підозрюваних та їхніх адвокатів у часі на ознайомлення з матеріалами, але звернули увагу “всіх зацікавлених сторін, що початок розгляду справи  залежить саме від сторони захисту та самих підозрюваних”. 

Нагадаємо, що журналіст “Української правди” Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок вибуху авто, в якому він перебував. Вибуховий пристрій заклали біля місця водія. Поліція кваліфікувала подію за статтею “умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.

Наприкінці минулого року правоохоронці повідомили про підозри в справі щонайменше п’ятьом людям: медсестрі одного з парашутно-десантних батальйонів Яні Дугарь, лікарці й волонтерці Юлії Кузьменко (Лисиці), музикантові й добровольцю Андрію Антоненку (Riffmaster), добровольцям Владиславу та Інні Грищенко (Бучі й Пумі). Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.

Адвокати підозрюваних не вперше кажуть про фальсифікацію доказів. Захист підозрюваної Дугарь опублікував висновки експертів, які нібито спростовують докази її винуватості. 

Захист Антоненка також заявив, що експертиза ходи, яка нібито підтверджує причетність фігурантів справи до злочину, проведена з порушенням закону і містить маніпуляції. Зокрема, експерт, який проводив дослідження, не тільки отримав матеріали справи з порушеннями законодавства, але й не мав права проводити експертизу, адже в нього немає на це кваліфікації, бо його основною діяльністю є тренерство з карате.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter