Нацполіція підготувала матеріали справи Шеремета для захисту підозрюваних

Дата: 01 Червня 2020
A+ A- Підписатися

Правоохоронці підготували копії матеріалів досудового розслідування для ознайомлення з ними захисту Юлії Кузьменко, Андрія Антоненка та Яни Дугарь, підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомили в Нацполіції. 

Загалом досудове розслідування тривало 1402 дні. За словами старшого слідчого в особливо важливих справах Нацполіції Василя Бирка, правоохоронці підготували 38 томів матеріалів досудового розслідування. Також понад 200 томів справи стосуються встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників злочину.

За словами Бирка, щоб встановити виконавців та організаторів убивства, слідчі опрацювали майже 20 тисяч годин відеозаписів і Записи від п’яти днів до двох місяців фіксації., приблизно 44 тисячі абонентських номерів, 15 тисяч ІМЕІ та 400 моніторингів і У кожному моніторингу – від 4 000 до 200 000 з’єднань абонентів., допитали понад 3000 осіб. Також за рішеннями судів провели 180 окремих слідчих (розшукових) дій, призначили 106 комплексних експертиз.

У поліції зазначили, що зібрали “досить доказів для оголошення підозри у вчиненні умисного вбивства Шеремета Кузьменко, Антоненку та Дугарь”.

Нагадаємо, що нещодавно слідство в справі Шеремета змінило підозру Андрію Антоненку та Юлії Кузьменко. 

Як відомо, правоохоронці повідомили про підозри в справі Шеремета щонайменше п’ятьом людям: медсестрі одного з парашутно-десантних батальйонів Яні Дугарь, лікарці й волонтерці Юлії Кузьменко (Лисиці), музикантові й добровольцю Андрію Антоненку (Riffmaster), добровольцям Владиславу та Інні Грищенко (Бучі й Пумі). Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.

Адвокати підозрюваних не вперше кажуть про фальсифікацію доказів. Захист підозрюваної Дугарь опублікував висновки експертів, які нібито спростовують докази її винуватості. 

Захист Антоненка також заявив, що експертиза ходи, яка нібито підтверджує причетність фігурантів справи до злочину, проведена з порушенням закону і містить маніпуляції. Зокрема, експерт, який проводив дослідження, не тільки отримав матеріали справи з порушеннями законодавства, але й не мав права проводити експертизу, адже в нього немає на це кваліфікації, бо його основною діяльністю є тренерство з карате.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter