Словаччина виступила проти включення ядерного палива до антиросійських санкцій ЄС

Дата: 19 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Словаччина виступає проти включення ядерного палива для атомних електростанцій до 12-го пакету антиросійських санкцій Євросоюзу.

Про це заявив міністр закордонних та європейських справ країни Юрай Бланар, йдеться на сайті TASR.

Юрай Бланар. Фото з відкритих джерел

За його словами, санкції проти РФ не мають включати ядерне паливо, тому що словацькі АЕС “ще не були достатньо трансформовані, щоб мати можливість працювати на альтернативному паливі”, тобто на паливі не російського походження.

Бланар заявив, що ЄС “чітко прислухався” до Словаччини в цьому питанні.

На думку словацького міністра, Росію не зупинила політика санкцій, ба більше – санкції вплинули на бізнес в ЄС, у тому числі словацький.

Він заявив, що правляча партія Smer підтримує фінансову допомогу Україні, але за певних умов. Зокрема, фінансова підтримка України має “спрямовуватися на те, на що вона призначена”, і гроші не повинні “зникати”.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель і Єврокомісія внесли до Європейської ради пропозиції щодо 12-го пакета антиросійських санкцій, зокрема, вони стосуватимуться організаторів незаконних “виборів” на окупованих територіях, відповідальних за примусове “перевиховання” українських дітей, а також пропагандистів.

Нагадаємо, що раніше президент Володимир Зеленський заявив, що пауза в запровадженні санкцій проти Росії за її агресію проти України після ухвалення ЄС 11-го санкційного пакета занадто затягнулася.

Він наголосив, що санкційного тиску на Росію, очевидно, замало. Це видно передусім зі зростання кількості ударних дронів та авіаударів російських терористів.

За словами президента, потрібно більше спільної роботи проти будь-яких форм і схем обходу Росією санкцій.

Будь-яке постачання до Росії, яке дає їй змогу збільшувати військове виробництво, повинне припинитися, сказав Зеленський.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter