Розстріл цивільної колони на вулиці Кошового в Ірпені: заочно судитимуть ще одного мертвого російського військового
До суду скерували обвинувальний акт щодо сержанта 137 гвардійського парашутно-десантного полку 106 дивізії збройних сил РФ, якому закидають порушення законів та звичаїв війни за розстріл цивільних автівок в Ірпені торік.
Про це розповіли в Нацполіції.
Імені підозрюваного слідчі не називають, але за фото, яке вони виклали, у відкритих джерелах можна знайти дані росіянина Вячеслава Буряка. Його поховали торік у Росії.
Випадок, за який його заочно судитимуть, стосується розстрілу автівок на вулиці Олега Кошового в Ірпені. Ця дорога торік була єдиною, якою можна було евакуюватися з міста.
5 березня російські військові встановили вогневий контроль над вулицею та два дні розстрілювали там автівки попри написи “Діти” на вікнах. Підозрюваному закидають розстріл першого автомобіля в колоні, в якому їхало подружжя.
“Водій отримав поранення голови. Військовослужбовець під прицілом автомата відвів їх до захопленого приміщення на допит”, – кажуть слідчі.
Загалом росіяни за два дні розстріляли шість автомобілів, унаслідок чого загинуло п’ятеро цивільних, а ще семеро, зокрема дитина, отримали поранення.
“З особливою жорстокістю ставилися до важкопоранених, не давали можливості надати їм допомогу. Люди лежали на землі та помирали. Тих, хто міг самостійно йти, під дулом автоматів зігнали до захопленого будинку та утримували близько двох годин”, – розповідають правоохоронці.
Санкція інкримінованої Буряку статті передбачає позбавлення волі на строк до 15 років або довічне.
Загалом слідчим уже вдалося встановити імена трьох російських військових, причетних до розстрілів на вулиці Кошового, а саме:
- Станіслава Стеніна;
- Григорія Бірюкова;
- В’ячеслава Буряка.
Підозрюваний Стенін, як і Буряк, не дожив до вироку суду.
Обидва росіянина не перші такі підозрювані в Україні. Раніше ZMINA розповідала про підозрюваного в серії зґвалтувань на Київщині, серед жертв яких були діти, Євгена Чорнокнижного. Його також удома поховали та залишили дошку з написом: “Хай коротке життя (27 років. – Ред.) Євгена Чорнокнижного і його подвиг стануть для всіх нас зразком доблесті, мужності, патріотизму і любові до Батьківщини”.
Нагадаємо, що довічне загрожує російському нацгвардійцю Олександру Кашину, який у Бучі торік міг розстріляти батька із сином на велосипедах, що їхали по харчі. Підліток вижив, отримавши кульове поранення в передпліччя та палець.
Експерти виявили закономірність нападів російських військових на цивільних не тільки в Київській, але й у Харківській та Сумській областях. Пов’язує всі ці напади те, що жертви перебували в дорозі, щоб задовольнити потреби, наприклад, у харчах, були в цивільному одязі, не мали зброї, а деякі автівки мали напис “діти” на вікнах.