Розміновувати забруднені вибухівкою території в Україні допомагатиме штучний інтелект

Дата: 03 Березня 2024
A+ A- Підписатися

Україна використовуватиме штучний інтелект для розмінування своєї території. Міністерство економіки сформувало цілісну стратегію інформаційного менеджменту гуманітарного розмінування території України та підписало угоду про партнерство з американською компанією Palantir Technologies.

Про це повідомила пресслужба міністерства.

Розмінування Херсонщини. Джерело: ДСНС

Гуманітарне розмінування – нульовий етап відновлення України. Наразі потенційно забрудненими є 156 000 квадратних кілометрів землі, в зоні ризику перебуває понад 6 мільйонів українців. Саме тому прискорення гуманітарного розмінування, зокрема завдяки співпраці з такими технологічними компаніями як Palantir – це можливість зберегти життя людей та швидше розпочати відбудову України“, зазначила міністерка Юлія Свириденко під час підписання документа в Лондоні.

Від Palantir угоду підписав виконавчий віцепрезидент у Великій Британії та Європі Луїс Мослі. В документі вказано, що в Україні компанія буде працювати над гуманітарним розмінуванням.

Її завдання:

  • оцифрування операцій гуманітарного розмінування, автоматизація процесів, передбачених Національною стратегією протимінної діяльності на період до 2033 року;
  • розширення цифрових можливостей для координації вивільнення та оцінки земель, визначення пріоритетів регіонів та управління ризиками в протимінній діяльності;
  • використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) у протимінній діяльності.

Компанію Palantir Technologies заснувала у 2003 році група інвесторів на чолі з Пітером Тілем.

Вона спеціалізується на створенні платформ для аналізу великих масивів даних. Основні її клієнти інвестбанки, хедж-фонди і спецслужби, в тому числі Центральне розвідувальне управління США.

Раніше ZMINA повідомляла, що штучний інтелект може допомогти у розв’язанні питань, повʼязаних з правами людини, гендерною рівністю, толерантністю й різноманіттям. Зокрема, він розпізнає обличчя та допомагає у пошуку зниклих безвісти громадян України під час війни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter